Olen 20-vuotias ja olen ensi vuonna muuttamassa Kuopioon opiskelemaan. Tällä hetkellä asun siis Espoon lähellä. Olen samalla todella innoissani muutosta, mutta samalla se jännittää.. Eniten harmittaa jättää äitini, jonka kanssa asun kahdestaan. Hänellä ei hirveästi ole kavereita ja tekee paljon töitä. Hän ei myöskään ole ennen asunut yksin, joten käy jopa sääliksi jättää hänet :( Kaikki sisarukset ovat jo muuttaneet siis pois. Tiedän, että kyllä hän pärjää, mutta kun ajattelen hänen elävän aika yksinäisesti niin tulen surulliseksi.. Olisi siis kiva kuulla muiden kokemuksia, jos saman tyylisiä on! :)
Muutto toiselle paikkakunnalle
huolissaan
1
202
Vastaukset
- Anonymus
Käy tapaamassa Onnibussilla :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843402
- 771347
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821339Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd104987Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835