Tytöt hoi

Friikkikö

Mites on kun mulla alko menkat kesällä, on ollu kolmet. Mutta valkovuoto vaa jatkuu, normaalia? Aina just enne menkkoja tosi runsaat ja sillee... Eli muilla kokemuksia? Miten pitkään teillä on max väli ollu päivillä menkkoihin?

2

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ssfbds

      Valkovuoto puhdistaa emätintä, joten sitä tulee tasaisin väliajoin. Ei kuulukkaan loppua siihen kun menkat alkaa.

    • 1649

      Mistä ihmeestä tulee tämä käsitys, että valkovuoto loppuu siihen, kun menkat alkaa? Tällä palstalla kysellään vähän väliä tätä samaa asiaa, joten ihmettelen, mistä tuo oikein tulee? Ei kai koulussa näin opeteta?

      Monikin opettelee tuntemaan omaa kehoaan niin, että pystyy valkovuodon määrästä ennustamaan, koska kuukautiset aina seuraavan kerran alkavat. Sikäli mikäli sitä ei siis kalenteri kerro (= epäsäännölliset kuukautiset). Epäsäännöllisyys on kyllä ihan normaalia. Joillain se menee parissa vuodessa ohi ja kuukautiset asettuvat alkamaan tiettyjen päivien välein, mutta ei kaikilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      540
      4645
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3721
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      284
      2352
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      482
      2221
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      88
      1555
    6. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      116
      1524
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1413
    8. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      69
      1340
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      70
      1323
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      84
      1164
    Aihe