L:ranta alennustilassa,valitettavasti !!

"Epätietoinen "

Voi surkeuden surkeus millaisessa tilassa tämä hiekkalinnojen,maailmanpyörien,voitelukoppien kaupunki on.Kun kävelee keskustassa ei voi olla kummastelematta esim,jalkakäytävien rapistumista,laatat lintallaan mikä minnekin,jos niitä edes joka paikassa on,korjattavia kohteita kaupungissa yllin kyllin mutta ei tapahdu yhtikäs mitään,johto on huuli pyöreänä,tumput suorina suunnittelemassa veron korottamista.Varsin pienellä rahalla saataisiin parannusta aikaan niin jalkakäytävien kohdalla,kuin kevyen liikenteen päällystämisellä.Oma lukunsa on sinänsä tuo harmaa ränsistyvä,ruma työmaa parakki lentokentän laidassa .Eikö täällä todellakaan parempaan pystytä ? Kysyy epätietoinen !

5

984

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lpr

      No vastahan tuo kauppakatun yläpää on laitettu uuteen uskoon ja aika hieno onkin. Ihme valittamista aina...

      • nasu

        vai vielä valittamista...siinä on semmoinen jännä juttu että jos olet istumassa siellä missä budjeteista päätetään niin varmaan tiedät ettei meiltä kaupungin asukkailta paljon kysellä mitä me toivoisimme...kodittomat noin 100 lpr:ssä ja listaa vaikka millä mitalla.
        eli pointti oli ja on se ettei kukaan valita jos asiat olisivat hyvin ja mielestäni ne hyvin kun vastuu jaettaisiin KAIKILLE asukkaille..
        mutta kaikkea hyvää vaan


    • nelly

      pakkohan sitä veroa on koottaa kun kaupunki onveloissa.täällä on muitakin ,paljon tärkeämpiä kunnostuskohteita kun kadun kivetykset,esimerkiksi eräs vastaanottokoti on aivan homeessa eikä uutta paikkaa ole aiemmin hommattu.ensi vuonna vasta lapset pääsevät uuteenpaikkaan.

      • "Epätietoinen"

        Ollaanhan täällä veloissa kun rakennetaan tuollaisia turhan päiväisiä tötteröitä linnoituksen kärkeen, arvio 25.000euroa ,maksoi 100.000euroa.Sekin tötsä olisi pitänyt jättää rakentamatta,ketä se muuten palvelee? Niilläkin rahoilla 100.000eurolla olisi ollut tärkeämpääkin käyttöä.Toivottavasti yläkerran herra antaa uusille valtuutetuille tervettä maalaisjärkeä ettei vastaavia kömmähdyksiä enää sattuisi.PSHankkeista sen verran että Skinnarilaan uimahalli kaikilla hienouksilla valaistu kuntopolku Rutola-Skinnarila -Uus-Lavola alueelle.


    • Lähiöiden Travolta

      Olen samaa mieltä... Tarkkailkaapa joskus esimerkiksi Valtakadun ja sen varrella olevien rakennusten kuntoa kirkolta liikenneympyrän suuntaan. Ja kyseessä on sentään kaupungin pääkatu!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      290
      5459
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      70
      5026
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4146
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3840
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      41
      3458
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      88
      3116
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      69
      2972
    8. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      40
      2154
    9. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      44
      2081
    10. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      27
      2078
    Aihe