Ip-kamera

Apuja tarvii

sammuu. Mistä hitosta voi johtua, että illalla, kun sammutan näytön, niin lähes samantien ip-sovellus sammuu?

Käytän tuota ip-kameraa tällä "Tulitikkurasian kokoinen Android 4.2 minitietokone MK908 neliydinprosessorilla".

Sovellus millä kameraa käytän on "Tinycam pro", jonka pitäisi kyllä pysyä päällä vaikka näyttö ei päällä olekaan.

Toimii muuten hyvin, mutta usein aamulla kamerasovellus on sammunut. Mitähän johtuu? Päivällä tuntuu toimivan varmemmin, sen mitä olen testaillut.
Mahtaako yöllä olla katkoja nettiliittymässä vai mistä johtuu?

Nyt on testattu lisää ja päivällä pysyy päällä, vaikka näyttö on sammuksissa. Mutta ei yöllä, todella mystistä. Joskus, todella harvoin pysyy päällä aamuun.

Kamera, Wanscam AJ-COWA-B1D8-1. Muuten toimii hienosti, tallentaa liikkeestä ja kuvanlaatukin suht hyvä. Laajakaista on elisan kiinteä elisaviihde, jos sillä nyt merkitystä. Itellä konstit loppuu, kiitos jo etukäteen, vaikka arvauksistakin.

2

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gdgdfgdfg
      • Apuja tarvii

        Ei kyllä mielestäni johdu siitä. Sovellustiedoissahan sanotaan, että estää sovellusta menemästä virransäästötilaan, eli pitäisi kyllä pysyä päällä.

        Mutta, sen olen nyt huomannut, että tuo wanscam-kamera tilttaa itsekseen, eli hukkaa verkon suht tiuhaan.
        Huomaan sen siitä, kun kamera on palautunut keskiasentoon.
        Ihme sisänsä, kun se on piuhan päässä, mutta tuo apexis ei ja se pelaa hienosti. Siis kaksi kameraa käytössä.

        Ostin käytettynä sen kameran ja epäilen suuresti, että siinä on jotain häikkää. No, oppirahat on maksettu, enkä enää huoli käytettyä tilalle, vaan kattelen esim. ebaystä uutta tilalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3390
    Aihe