saako moottorin umpion kinni ollessa autossa vaihdettua ja jos saa miten ??
golf 5 lampunsäätömoottori
1
103
Vastaukset
- Kokeile tätä
Ainakin Ventossa sen saa irroitettua umpiota irrottamatta. En muista kumpaan suuntaan sitä sääntömoottoria pitää kääntää noin 35 astetta.
Jos umpion säätö ei toimi, ei vika ole välttämättä missään muussa kuin, että heijastin peiliä kääntävä pallo on irronnut pitimestään. Huomaat sen, että onko irronnut pitimestään, kun käännät moottoria esitetyllä tavalla, ja moottori tulee ihan vapaasti pois, eikä jää kiinni säätövivusta, on silloin vika tässtä irtoamisesta. Jos näin on käynyt, niin tuskin saat kasaan umpiota irroittamatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1032179
- 611311
Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html2301149Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/971115- 101066
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos671015IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56939Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.91932Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.175908Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸43878