Smile ja tarot/selvänäkösi

2 Yksinäistä

Asun kaukana vaaleasta miehestä. Annoin hänelle viikko sitten toivetta että muutan
häntä lähemmäksi asumaan. Onnistunko tässä ja Onko minulla Onnea

3

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4 Smile

      Katon sul, sit on pakko alkaa hiljentymään rankkaa koitosta varten..

      raha-asioissa sun on pitäny tehä aika paljon kaikenlaisia valintoja, eikä kaikki oo menny ihan niinku oisit halunnu. Jostakin eroon pääseminen/ero/kolmas osapuoli ja ystävä jota harvemmin olet tavannut. Jokin juttu tullut ilmi tuoden muassaan sen että on ollut päästettävä vanhoista, kannattamattomista asioista irti.

      Uusi mahdollisuus ja tasapainoilua sen kanssa, minkä oot kokenut et ois sun mielestä pitäny olla oikeudenmukasta. Tässä jotain riidan tynkää/kiukkua/pahaa mieltä ja kun tulee viesti, on sopua aika vaikea löytää. Koet olos petetyks.

      tässä jo pitkään on ollut joku nainen, johon oot suhtautunut ehkä turhankin kepeästi (tai suhtaudut..) tässä on nyt vaaleahko aikuinen mies ja se, että onnistuaksesi, nyt on taottava kun se rauta on kuuma - olkoonkin, vaikka tässä on jotakin mitä et oikein millään saata uskoa todeksi.
      Tulossa viestiä, liittyen asiaan jossa oot kokenu jäänees pikkusen ulkopuoliseks. Tää viesti ehdottomasti, on tasapainoa luova, mutta silti haalit hartioilles turhaa kannettavaa. Tosiasioitten huomioimista, kovankin kilpailun keskellä. Lopulta koti oikeinpäin.
      Ristiverinen aikuinen mies ja ties mitä ehdotelmia, kyse on henkilöstä josta välität aika paljon ja nyt tässä tepastellaan kohti yhden vaiheen loppua ja uuden alkua. Jokin viesti yllättää sut täysin ja niitten tiimoilta taidat vaipua päivä unelmiin..Ristiverinen nainen ja ehkä turhankin luottavaista asennetta. Nyt on pidettävä jalat tiukasti maan pinnalla, ettei juttu mee vaikeaks ja tässä on kyse nimenomaan jostain, joka on eri paikkakunnalta ja ratkaisuista, onko ne siellä yhtään sen valoisammat.
      jotakin tulossa vääjäämättä, liittyen henkilöön jolla on erittäinkin suuri valta tekemissäsi, joudut miettimään arvojas uudelleen sen suhteen onko ne onnistumisen avaimet hyppysissäsi, jokin juttu nimittäin voi peräti ravistelevaksikin koitua ja saat sen viestin muodossa ja liittyy kotiasioihisi.
      Tulevaisuuden suunnitelmiesi suhteen, etenkin aineellisissa asioissa, jokin asia kysyy voimia, mutta näin sen kohtalon rattaat asiaa näyttäisi raksuttavan. Stressiä ja ahdistusta siitä miten asioista luovit.
      Nyt täällä on jotain vaaleita naisia ja peräti onnellista aikaa, emmä sit tiedä, onko tuo ratsumies tuolla välissä nuorehko mies vai meinaaks luottamusta näitten naisten kanssa. Kuitenkin täällä on 2 pakan suurinta rakkauskorttia hertat 9 ja 10 ja yleensä se tarkoittaa häitä. Ellei sellaisesta ole kyse - olet muuten pökerryttävän onnellinen, vaikka kaikin puolin tilanne pikkusen on liikahtelu herkkä.
      Kauheesti et kuitenkaan muutoksista tykkä ja paljon mietit tätä sinun 'hengenheimolaistasi.' Etkä sä niistä ajatuksista taida eroon päästäkään, vaikka niin hengähdystaukoa kaipaatkin
      Löydät lopulta kuitenkin taas harmoniasi, olkoonkin vaikka onnistuminen siinä ajoittain, on aika haasteellista. Elättelet toiveita edelleen jonkun vaalean aikuisen miehen suhteen suhteellisen päättäväisenäkin. Työasioissa kumminkin jotakin ilmaantuu etees täysin puskista. En tiä mitä......

    • 2 Yksinäistä

      Kiitos. Kysyn vielä tarkemmin Nyt täällä on jotain vaaleita naisia ja peräti onnellista aikaa, Työasioissa kumminkin jotakin ilmaantuu etees täysin puskista.
      Nyt nousi kysymys työasiasta? Mietin liittyykö ne naiset tähän työasiaan? Vai kuinka?

      • 2 Yksinäistä

        ...jokin juttu nimittäin voi peräti ravistelevaksikin koitua ja saat sen viestin muodossa ja liittyy kotiasioihisi. Mitä näet tähän lisää: näit viestin? Jos kerkiät katsoa:) Poimin tuon rivin tuolta välistä, Kiitos paljon ajastasi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      404
      8829
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      172
      3218
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      17
      1704
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      76
      1118
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1058
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1045
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      63
      988
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      79
      965
    9. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      963
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      910
    Aihe