Mutta mites kävikään, kun liitin sen tubuttimeen? Sama kun olisi katsonut 50-luvun TV:tä!
Sen verran heikkoja näytönohjaimen ajureita saa tubuttimiin, että on ihan sama, minkälainen näyttö on - tubutin tuhoaa senkin nautinnon tuota pikaa eli heti!
Sen verran heikkoja näytönohjaimen ajureita saa tubuttimiin, että on ihan sama, minkälainen näyttö on - tubutin tuhoaa senkin nautinnon tuota pikaa eli heti!
Vastaukset 32
Vanhimmat
Ei ole pakko käyttää windowsia.
Sama 90-luvun 14-tuumainen crt-näyttö sinulla edelleen on.
Linuxiin ei saa hjelmia eikä lisälaitteita.
Linuks tubttinåmen pakettivarastosta netistä on ladattava ne sudokuohjelmat.
Vaihda se tubutin Windows pois. Suosittelen esimeriksi Ubuntua, siinä on parhaat grafiikkaominaisuudet tällähetkellä kun sitä käyttää asianmukaisella näytönohjaimella.
Ja taas tuli "Kotkan Kerttu" PÄTEMÄÄN ja mainostamaan Ubuntu-tubutinta lelux-raukoille!
Ubuntulla ei ole mitään tekemistä Microsoftin tubuttimen kanssa.
Windowsia ei varmaankaan voi käyttää Leluxin laitteiden kanssa. Kumminkin tuhoaa ne.
Windowsilla ei myöskään ole mitään tekemistä Canonicalin Microsoft tubuttimen kanssa, ubuntu on tubutin.
Ubuntu ja Canonical eivät liity mitenkään Microsoftiin ja tubuttimeen. Muista että vain Windows tuhoo tietokoneita ja ei varmaan toimi Leluxin laitteetkaan koska Windows tuhoaa nekin.
Mikä on asianmukainen näytönohjain?
99% niistä wintoosan käyttäjistä jotka hommaavat lisänäytön käytettäväksi läppärinsä kanssa eivät osaa säätää wintoosaansa niin että saisivat näytöstään kaiken irti vaan sitä käytetään samalla resolla kuin mikä on läppärin natiivi reso. Vaikka kuva kuinka palikoituisi ja kuvageometria vääristyisi,
Puolustukseksi heille on se että he ovat silti tyytyväisiä näyttöönsä kun eivät parammasta tiedä.
Sanoiko ketjun aloittaja, että "hokkasi" sen läppäriin"?
Kyllä ne lelux-käyttiksien ajurit ei ole mainitsevisen arvoisia!? Eikä lelux käyttisissä ole näyttöjen ajureita, (piste).
Leluxilla ei ole käyttöjärjestelmiä.
Onhan. Niitä on lähes 300 eri linuksjakelua - toki toimimattomia kaikki - mutta kuitenkin!
ei ole
#http://www.lelux.com/
Lelux ei valmista ohjemia eikä varsinkaan mitään Microsoftin linukseja. Tuskin edes käyttää mitään epäsuosittuja Microsoftin promillemarginaalituotteita.
sulla on näköjään nyt tieto tähän asiaan, joten vastaapas..
sattuuko se, kun järki lähtee?
Tuskin saat "oikeaa" vastausta, sillä lelux-hihhulit vaihtaa aiheen, mutta katsotaan mikä on vastaus! Jos ON!
Kerroppa aloittaja mikä on näytönohjaimesi malli. Kerro vaikkapa samalla myös näyttösi malli.
Miksi pitäisi kertoa? Olet tubutinurpona on jo moneen kertaan todistanut ettet saa edes nelilaskinta toimimaan oikein.
Ei se voi kertoa näytönohjaimen ja näytön mallia (jos niitä nyt edes on olemassa), koska ne kuitenkin havaittaisiin täysin tuetuiksi ja toimiviksi Linuxissa. Mutta kova pyrky on pois akkunaympäristöstä, mikä on tietysti ymmärrettävää ja mistä on kyllä annettava tunnustus.
aina esitellä osaamattomuuttasi?
Mielestäni esittelen TAITOJANI! Loistavin videoin ja kuvakaappauksin!
on huonotkin taidot.
Aloittajapellen tarina on satua, kun ei kerran suostu kertomaan laitteistaan. Että se siitä, jälleen kerran!
Aloittaja ei vaan osaa eikä halua oppiakaan laittamaan näyttöään toimimaan Linuxissa. Se vaatii vähän työtä, mutta sitähän nämä windows-kusipäät eivät osaa tehdä eivätkä opi koskaan. Turha neuvoa sanallakaan, parempi kun jättävät Linuxit kokeilematta kokonaan.
Oma linjani on se, että missään asiassa en ketään neuvo, jos joku ei osaa niin fine, kuolkoon pois jos kyse on tappavan vaarallisesta osaamattomuudesta. Luonnon tehtävä on karsia heikot pois ja minä autan siinä jättämällä auttamatta.
Ehkä tuo aloittaja pelle jättää jatkossa itselleen täysin mahdottoman vaikeat Linux-distrot kaikki kokeilematta kun sitä kusipäätä ei auta kukaan yhtään.
Ei linuksia tarvitsekaan "osata" - kyllähän sen moni-ultra-toimimattomuuden näkee jo ihan silmillään!
Eikä tuossa välttämättä ole kysymys näytöstä, vaan NÄYTÖNOHJAIMESTA! Ja tarkemmin sen AJURISTA!
No se on tasan OMAA TYHMYYTTÄSI jos käytät Linuxia laitteessa joka ei ole täysin yhteensopiva ja jos et osaa ajuria asentaa ihan itse. Oma vikasi, ihan täysin, ei mitenkään Linuxin vika. Opettele ne perustaidot ja opettele hakemaan lista yhteensopivista laitteista valmistajakohtaisesti. Kaikissa muissa tapauksissa ole hiljaa ja häpeä tyhmyyttäsi!
Linux-yhteisön jäsenillä ei ole velvollisuutta eikä muuten kiinnostusta auttaa idiootteja.
Olen nähnyt dojollakin idiootteja jotka kuvittelevat osaavansa ja kun saavat turpaansa tai loukkaavat hiukan pahemmin treeneissä niin katoavat kun tajuavat olevansa itselleen liian vaikeassa lajissa. Tyhmyydelle vaan ei tässä maailmassa ole tarvetta eikä tilaa. Kanssaharjoittelijana velvollisuuteni ei ole auttaa idiootteja vaan opettaa heille se, että ovat väärässä lajissa ja heidän on aika poistua tekemään jotakin näiden pässien älylle sopivaa.
En siedä tyhmiä ihmisiä sekuntiakaan. Näen heti kun joku on tyhmä kuin vasemman jalan saapas.
Näyttihän se näyttönsä kuvan
http://www.oldtechnology.net/images/bairdm712.JPG
Kannattais olla vastaisuudessa _täysin_ kommentoimatta tämän virnuilijan oksennuksia.
Todella hieno retrotelevisio! Tubutin edustaa ikävä kyllä tuota tekniikkaa tänäkin päivänä!
[url=http://aijaa.com/SjVu1g][img]http://i11.aijaa.com/t/00612/13517615.t.jpg[/img][/url]
http://aijaa.com/SjVu1g
http://aijaa.com/o8FldC