Mistä viinat halvimmalla?

Mikä on Tallinnan halvin viinakauppa? Halvinta mahdollista kirkasta viinaa tarkoitus ostaa iso reppu täyteen. En ala olutta rahtaamaan.
179224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Mä käyn Alkopörssissä ja se on halpa, ostan viiniä, en ole ikinä ostanut kaljaa, se on niin pahaa.Espanjan viinitkin on edullisia.

Äänestä

Superalko

Äänestä

SIljan pre order

Äänestä
  • Ite teen kiljua maksaa vaan 10euroa 25litra riittää moneksi päiväksi. Tarvit vaan viini pöntön ja vettå sokeria ja hiivaa ja tulee hyvää ja herkku juomaa ja saa vielä hyvät perse kännit. Ja sitten kun menee baariin niin sitä kiljua voi ottaa sinne pulloon mukaan

    Äänestä

Prisma Express satamassa 10×0,5l 40% vodkaa 47.90€

Äänestä
  • Laivalla oli samaan hintaan ellei jopa pari euroa halvempikin. Eipähän tarvii kannella.

    Äänestä

  • http://tallinnaa.com/tallinnan-prisma-express/
    Prisma mainostaa vielä kovasti maaliskuun lehdessä sataman Prisma Express -liikettä, vaikka Prisman sivujen mukaan kyseinen kauppa on suljettuna 1.3.2015 alkaen.

    Äänestä

  • ykshuolii kirjoitti:

    http://tallinnaa.com/tallinnan-prisma-express/
    Prisma mainostaa vielä kovasti maaliskuun lehdessä sataman Prisma Express -liikettä, vaikka Prisman sivujen mukaan kyseinen kauppa on suljettuna 1.3.2015 alkaen.

    En kyllä löytänyt tietoa sulkemisesta Prisman Viron sivuilta, tosin sieltä ei löytynyt muutakaan tietoa ko. myymälästä. Googlellakaan ei löytynyt tietoa. Olisiko linkkiä ko.uutiseen?

    Äänestä


jos haluaa kaikista halvimmalla, pitaa kayda kaikki viinakaupat lapi. ja sen jalkeen katsoa missa oli mikakin tuote halvemmalla. aikaa toki kuluu. super alkossa kaikki ei ole halvimpia.

Äänestä
  • Virolainen olut on täyttä kusta.

    Äänestä

Ostais mielellään suomalaista olutta Virostakin ja tukisi kotimaista työtä sekä valmistuksen, että kuljetuksen osalta, mutta minusta A. le coq on paras olut. Just sellainen mitä lagerin kuuluukin olla. Suomalaiset on liian maltaisia, jos lageria haluaa juoda, ihan kuin jotain alea Mitäpä muuta voisi odottaakaan kansalta, josta merkittävä osuus syö mieluummin makkarakastiketta kuin vaikka kyyhkysenrintaa. (Leijonakoruiset rekkakuskit Saksan laivoilla. Ravintola-alan ammattilaisena olen suorastaan raivoissaan.)

Äänestä
  • Mutta koska hyvänsä avaamasi le cog voi olla etiketti vaihdettua latvialaista kusta.

    Äänestä

  • mutta.muista.että kirjoitti:

    Mutta koska hyvänsä avaamasi le cog voi olla etiketti vaihdettua latvialaista kusta.

    Olen Latvian puolella käydessäni ostanut sikäläistä olutta ja täytyy sanoa että se on todella hyvää!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Virosta viinaa kirjoitti:

Mikä on Tallinnan halvin viinakauppa? Halvinta mahdollista kirkasta viinaa tarkoitus ostaa iso reppu täyteen. En ala olutta rahtaamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu