Aeroflot kokemuksia

jänishousu ?

Kertokka Aeroflot lennnoista kokemuksia Boieng 777 Moskova -BKK uskaltaako

18

941

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kukko4

      Kukko tietää ,, Airoflot voi sanoa parasyhtiö lentää ,, Henkilökunta ,ruoka kahvi tarjoilu ystävällinen nuorekas henkilökunta , boingin777 siistiäkoneita ,myös Airbussin viimemallisia istuimet hyvät jalkatilat ,,hyvää matkaa,,,

    • menossa_kohta

      Taloussanomat 18.6.2014 kertoo:
      Venäjän kansallinen lentoyhtiö Aeroflot on korjannut ensimmäistä kertaa ykkössijan FlightStats-ilmailupalvelun täsmällisyysvertailussa.

    • hyväreissu

      Mikä ettei. Viime lennolla lentoemäntä otti minulta yöllä poskeen. Mällit pyyhki hihaansa ja jatkoi eteenpäin.

      • mällipaidalla

        se oli mies.


      • vilo

        niin niin.sitten heräsin;märkä uni!mällit omassa hiassa!


    • imuriludmila

      Da! ennen kuin tatjana tuli suomeen "töihin" piti työnäyteenä imeä mosse pakopukesta käyntiin....noi lentomot imee suikumoottorin ja kyyti se mukaista ;)

      • vilo

        kyllä teidän juttuja!oottekohan koskaan lentänyt,muuta kuin baarista ulos!olin 4 vuotta venäjällä työssä,koskaan ei mitään valittamista,flotista.lensin sentään 2 kertaa kuukaudessa meno-paluu.koneessa on tapetit seinillä ja hieno henkilökunta.vielä olen hengissä!


      • vilo

        kirjoittaa et ainakaan osaa.tuskin lentääkään.mene sinä imeen sitä keppanaa sinne lähibaariin,ja kerro kuinka kävit lentsikalla(melkein ulkomailla!).


      • vilo

        suihkumoottorista(ohivirtaus).sitä ei imetä käyntiin vaan "puhalletaan".en nyt puhu klarinettiin puhaltamisesta.


      • vilo

        huora puhaltaa klarinettiin.


    • neljäpluskaksi

      Aeroflot on ihan hyvä ja toimiva lentoyhtiö. Ei poikkea valtavirran lentoyhtiöistä mitenkään.
      Vaihto Moskovan kentällä onkin sitten ihan jotain muuta. Hyvin se menee, ehkä.

      • vilo

        millähän moskovan kentällä?siellä on niitä aika monta.


    • SGFZX

      Mikähän on tämä BKK?

      • BKK

        Oisko vaikka Bangkokin kansainvälinen lentokenttä. Varmaan seuraavaksi kysyt mikä on Bangkok.


      • vilo
        BKK kirjoitti:

        Oisko vaikka Bangkokin kansainvälinen lentokenttä. Varmaan seuraavaksi kysyt mikä on Bangkok.

        bangkokissa on kaksi kansainvälistä kenttää.


      • BKK
        vilo kirjoitti:

        bangkokissa on kaksi kansainvälistä kenttää.

        Bangkokissa on vain yksi kansainvälinen lentokenttä joka toimii IATA.n tunnuksella BKK ja se on Suvarnabhumin lentokenttä. Se tunnetaan myös nimellä Bangkokin uusi kansainvälinen lentokenttä
        Ennen Suvarnabhumin lentokentän valmistumista kansainvälisenä lentokenttänä toimi Don Muangin lentokenttä joka toimi silloin IATA.n tunnuksella BKK. Uuden kansainvälisen kentän valmistuttua tunnus BKK kuitenkin siirtyi Suvarnabhumin lentokentän käyttöön. Don Muangin lentokenttä toimii nykyään IATA.n tunnuksella DMK ja se toimii lähinnä kotimaanliikenteen- ja lähialueiden lentokenttänä.


    • vilo

      tuosta sinun koneesta en tiedä.mutta boeing tripla seiska on suht uusi kone,vaikka melkein jenkki.turvallinen kuten flotti.

      • vilo

        jos kone putoaa.yleensä vika ei ole koneessa,vaan lentäjissä.olen lentänyt kauko-aasiassa vaikka minkämoisilla virveleillä.kiitos lentäjien,täällä ollaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3491
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      3006
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      74
      2486
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2379
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      56
      2305
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      17
      2281
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      116
      2254
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2175
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1705
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1676
    Aihe