Aeroflot kokemuksia

jänishousu ?

Kertokka Aeroflot lennnoista kokemuksia Boieng 777 Moskova -BKK uskaltaako

18

926

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kukko4

      Kukko tietää ,, Airoflot voi sanoa parasyhtiö lentää ,, Henkilökunta ,ruoka kahvi tarjoilu ystävällinen nuorekas henkilökunta , boingin777 siistiäkoneita ,myös Airbussin viimemallisia istuimet hyvät jalkatilat ,,hyvää matkaa,,,

    • menossa_kohta

      Taloussanomat 18.6.2014 kertoo:
      Venäjän kansallinen lentoyhtiö Aeroflot on korjannut ensimmäistä kertaa ykkössijan FlightStats-ilmailupalvelun täsmällisyysvertailussa.

    • hyväreissu

      Mikä ettei. Viime lennolla lentoemäntä otti minulta yöllä poskeen. Mällit pyyhki hihaansa ja jatkoi eteenpäin.

      • mällipaidalla

        se oli mies.


      • vilo

        niin niin.sitten heräsin;märkä uni!mällit omassa hiassa!


    • imuriludmila

      Da! ennen kuin tatjana tuli suomeen "töihin" piti työnäyteenä imeä mosse pakopukesta käyntiin....noi lentomot imee suikumoottorin ja kyyti se mukaista ;)

      • vilo

        kyllä teidän juttuja!oottekohan koskaan lentänyt,muuta kuin baarista ulos!olin 4 vuotta venäjällä työssä,koskaan ei mitään valittamista,flotista.lensin sentään 2 kertaa kuukaudessa meno-paluu.koneessa on tapetit seinillä ja hieno henkilökunta.vielä olen hengissä!


      • vilo

        kirjoittaa et ainakaan osaa.tuskin lentääkään.mene sinä imeen sitä keppanaa sinne lähibaariin,ja kerro kuinka kävit lentsikalla(melkein ulkomailla!).


      • vilo

        suihkumoottorista(ohivirtaus).sitä ei imetä käyntiin vaan "puhalletaan".en nyt puhu klarinettiin puhaltamisesta.


      • vilo

        huora puhaltaa klarinettiin.


    • neljäpluskaksi

      Aeroflot on ihan hyvä ja toimiva lentoyhtiö. Ei poikkea valtavirran lentoyhtiöistä mitenkään.
      Vaihto Moskovan kentällä onkin sitten ihan jotain muuta. Hyvin se menee, ehkä.

      • vilo

        millähän moskovan kentällä?siellä on niitä aika monta.


    • SGFZX

      Mikähän on tämä BKK?

      • BKK

        Oisko vaikka Bangkokin kansainvälinen lentokenttä. Varmaan seuraavaksi kysyt mikä on Bangkok.


      • vilo
        BKK kirjoitti:

        Oisko vaikka Bangkokin kansainvälinen lentokenttä. Varmaan seuraavaksi kysyt mikä on Bangkok.

        bangkokissa on kaksi kansainvälistä kenttää.


      • BKK
        vilo kirjoitti:

        bangkokissa on kaksi kansainvälistä kenttää.

        Bangkokissa on vain yksi kansainvälinen lentokenttä joka toimii IATA.n tunnuksella BKK ja se on Suvarnabhumin lentokenttä. Se tunnetaan myös nimellä Bangkokin uusi kansainvälinen lentokenttä
        Ennen Suvarnabhumin lentokentän valmistumista kansainvälisenä lentokenttänä toimi Don Muangin lentokenttä joka toimi silloin IATA.n tunnuksella BKK. Uuden kansainvälisen kentän valmistuttua tunnus BKK kuitenkin siirtyi Suvarnabhumin lentokentän käyttöön. Don Muangin lentokenttä toimii nykyään IATA.n tunnuksella DMK ja se toimii lähinnä kotimaanliikenteen- ja lähialueiden lentokenttänä.


    • vilo

      tuosta sinun koneesta en tiedä.mutta boeing tripla seiska on suht uusi kone,vaikka melkein jenkki.turvallinen kuten flotti.

      • vilo

        jos kone putoaa.yleensä vika ei ole koneessa,vaan lentäjissä.olen lentänyt kauko-aasiassa vaikka minkämoisilla virveleillä.kiitos lentäjien,täällä ollaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      185
      14905
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      119
      10450
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      73
      9451
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9291
    5. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      51
      9129
    6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      52
      6890
    7. 180
      6470
    8. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      31
      5561
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      155
      5341
    10. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      46
      3846
    Aihe