Kertokka Aeroflot lennnoista kokemuksia Boieng 777 Moskova -BKK uskaltaako
Aeroflot kokemuksia
18
941
Vastaukset
- Kukko4
Kukko tietää ,, Airoflot voi sanoa parasyhtiö lentää ,, Henkilökunta ,ruoka kahvi tarjoilu ystävällinen nuorekas henkilökunta , boingin777 siistiäkoneita ,myös Airbussin viimemallisia istuimet hyvät jalkatilat ,,hyvää matkaa,,,
- menossa_kohta
Taloussanomat 18.6.2014 kertoo:
Venäjän kansallinen lentoyhtiö Aeroflot on korjannut ensimmäistä kertaa ykkössijan FlightStats-ilmailupalvelun täsmällisyysvertailussa. - hyväreissu
Mikä ettei. Viime lennolla lentoemäntä otti minulta yöllä poskeen. Mällit pyyhki hihaansa ja jatkoi eteenpäin.
- mällipaidalla
se oli mies.
- vilo
niin niin.sitten heräsin;märkä uni!mällit omassa hiassa!
- imuriludmila
Da! ennen kuin tatjana tuli suomeen "töihin" piti työnäyteenä imeä mosse pakopukesta käyntiin....noi lentomot imee suikumoottorin ja kyyti se mukaista ;)
- vilo
kyllä teidän juttuja!oottekohan koskaan lentänyt,muuta kuin baarista ulos!olin 4 vuotta venäjällä työssä,koskaan ei mitään valittamista,flotista.lensin sentään 2 kertaa kuukaudessa meno-paluu.koneessa on tapetit seinillä ja hieno henkilökunta.vielä olen hengissä!
- vilo
kirjoittaa et ainakaan osaa.tuskin lentääkään.mene sinä imeen sitä keppanaa sinne lähibaariin,ja kerro kuinka kävit lentsikalla(melkein ulkomailla!).
- vilo
suihkumoottorista(ohivirtaus).sitä ei imetä käyntiin vaan "puhalletaan".en nyt puhu klarinettiin puhaltamisesta.
- vilo
huora puhaltaa klarinettiin.
- neljäpluskaksi
Aeroflot on ihan hyvä ja toimiva lentoyhtiö. Ei poikkea valtavirran lentoyhtiöistä mitenkään.
Vaihto Moskovan kentällä onkin sitten ihan jotain muuta. Hyvin se menee, ehkä.- vilo
millähän moskovan kentällä?siellä on niitä aika monta.
- SGFZX
Mikähän on tämä BKK?
- BKK
Oisko vaikka Bangkokin kansainvälinen lentokenttä. Varmaan seuraavaksi kysyt mikä on Bangkok.
- vilo
BKK kirjoitti:
Oisko vaikka Bangkokin kansainvälinen lentokenttä. Varmaan seuraavaksi kysyt mikä on Bangkok.
bangkokissa on kaksi kansainvälistä kenttää.
- BKK
vilo kirjoitti:
bangkokissa on kaksi kansainvälistä kenttää.
Bangkokissa on vain yksi kansainvälinen lentokenttä joka toimii IATA.n tunnuksella BKK ja se on Suvarnabhumin lentokenttä. Se tunnetaan myös nimellä Bangkokin uusi kansainvälinen lentokenttä
Ennen Suvarnabhumin lentokentän valmistumista kansainvälisenä lentokenttänä toimi Don Muangin lentokenttä joka toimi silloin IATA.n tunnuksella BKK. Uuden kansainvälisen kentän valmistuttua tunnus BKK kuitenkin siirtyi Suvarnabhumin lentokentän käyttöön. Don Muangin lentokenttä toimii nykyään IATA.n tunnuksella DMK ja se toimii lähinnä kotimaanliikenteen- ja lähialueiden lentokenttänä.
- vilo
tuosta sinun koneesta en tiedä.mutta boeing tripla seiska on suht uusi kone,vaikka melkein jenkki.turvallinen kuten flotti.
- vilo
jos kone putoaa.yleensä vika ei ole koneessa,vaan lentäjissä.olen lentänyt kauko-aasiassa vaikka minkämoisilla virveleillä.kiitos lentäjien,täällä ollaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553491Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk843006Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva742486Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442379Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?562305Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,172281Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1162254Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522175Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville331705Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121676