Paskalaki pois kokonaan!

Sisällyttää se uusrakentamiseen ehdoksi, ei mummonmökkejä tuhoamaan!

Ympäristösuojelu järkeävämmäksi
482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin jo vuonna 2003 tehtyyn rakennuslupahakemukseen piti laittaa jätevesisuunnitelmat niin että ne noudattavat tätä uutta paskalakia. Piti ne suunnitelmat myös toteuttaa.
Paskalain voimaantuloahan on jo lykätty kertaalleen.
Silti samaa paskaa se vanhassakin talossa asuva suoltaa että siinämielessä...
Halvempi se olis uudisrakennuksessakin kivisilmään johtaa kaikki paskat.

Äänestä
  • Uudisrakentamisessa se onnistuu samalla vaivalla, lähteä nyt jokaista vanhaa hometaloa uusimaan tuon takia... tulevat perikunnat eivät saa myytyä kaikkia maaseutu ok-taloja kuitenkaan niin ketä tuolloin uudet muoviputket maassa hyödyntää. Tyhjilleen jäävät talot ja paskaa ei leviä luontoon eikä se tuplakaivo muutenkaan ole maan pahin ympäristötuhoaja

    Äänestä

  • Niin että perikunta siellä vaan mökillä vähän kesäisin kakkaa? Normaalisti kukaan ei kakkaa tontilla? valot palaa kuitenkin 12/12 ja roskapussit heitetään lajittelemattomana ympärivuotisten asukkaiden pönttöön siinä kauppaan mennessä?

    Äänestä

Saatana mikä laki.Vain puhdistujärjestelmien myyjät hyötyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ympäristösuojelua kirjoitti:

Sisällyttää se uusrakentamiseen ehdoksi, ei mummonmökkejä tuhoamaan!

Ympäristösuojelu järkeävämmäksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu