Hyvät lukijat!
Menkäähän lukemaan nettikirjani Suomen EU-Maataloushuijauksesta, ja vähän muutakin osoitteesta
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000024&conference=4500000000000713&posting=22000000004966237
Jos linkki ei toimi, on osoite poikki ?-merkin ja c-kirjaimen välistä.
Kirjoitukset löytyvät myös klikkialemalla
Suomi24:stä:
> Keskustelu
> Maatila & metsä
> Maataloustuki
> löysin Tukikirjoit...
Totuutta ja avoimuutta viljelijöiden oikeuksien puolesta peräten
Jorma Jaakkola
[email protected]
Nettikirja huijauksesta
2
387
Vastaukset
- Eu saks!
Missä ihmeessä on MEDIA juuri silloin kun sitä tarvitaan? Tämän asian takia on taisteltava! Mistä löytyy sota-ajan yhteishenki?
HAKKAA PÄÄLLE SUOMEN POIKA!Kiitos kommentista!
Hyvät lukijat!
Lukijan tehtävä on viedä kansan tietoisuuteen nettikirjaa, joka kertoo Suomen EU-jäsenyysneuvotteluissa tehdyistä huijauksista.
Minulla ei ole aikaa osallistua monelle keskustelupalstalle.
Komentoin kuitenkin MEDIAn tehtävää:
Edes Maaseudun Tulevaisuus ei halua kertoa viljelijöille totuutta!
Maaseudun Tulevaisuuden toimittaja oli runsaat kaksi vuotta sitten luonani neljä tuntia.
- Turhaan!
Päätoimittaja Lauri Kontron tehtävä on suojella huijareita MTK:n pj Esa Härmälästä presidentteihin Koivisto ja Ahtisaari.
Valtamediasta vain Satakunnan Kansa on tehnyt asiasta toimituksellisen pikkukirjoituksen viime joulukuussa.
Kirjoitus oli sikäli hampaaton, että EU-huíjaukset paljastanutta Antti Kuosmasen tuhottua EU-kirjaa vähäteltiin MTK-johtaja Markku Suojasen haastattelussa. Suojanen nimittäin sanoi, ettei kirjan painosta ole tuhottu. MTK:n tietopalvelustakin löytyy yksi kirja, ja että englanninkielinen painos on ollut tulevissa EU-maissa hyvin luettu kirja.
Ymmärtääkö virolainen rahvas englantia...?
Vähättelyyn ei ole mitään aihetta, koska viljelijä ei saa lukea, miten huijaukset tehtiin.
Lukijan tehtävä on viedä viestiä nettikirjastani kansan tietoisuuteen.
Sonera-nettikirjan sisältö hukkui oikeudenkäytiin anonyymin kirjoittajan henkilöllisyydestä.
Nettikirjani dokumentit ovat niin rankat, että päätin olla mukana omalla nimelläni.
Totuutta ja avoimuutta sekä viljelijälle oikeutta peräten
Jorma Jaakkola
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1561581Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli551258Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva1821023Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi51996Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus76958Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36899- 57831
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy206824Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali153793Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze110773