Hyvät lukijat!
Menkäähän lukemaan nettikirjani Suomen EU-Maataloushuijauksesta, ja vähän muutakin osoitteesta
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000024&conference=4500000000000713&posting=22000000004966237
Jos linkki ei toimi, on osoite poikki ?-merkin ja c-kirjaimen välistä.
Kirjoitukset löytyvät myös klikkialemalla
Suomi24:stä:
> Keskustelu
> Maatila & metsä
> Maataloustuki
> löysin Tukikirjoit...
Totuutta ja avoimuutta viljelijöiden oikeuksien puolesta peräten
Jorma Jaakkola
[email protected]
Nettikirja huijauksesta
2
409
Vastaukset
- Eu saks!
Missä ihmeessä on MEDIA juuri silloin kun sitä tarvitaan? Tämän asian takia on taisteltava! Mistä löytyy sota-ajan yhteishenki?
HAKKAA PÄÄLLE SUOMEN POIKA!Kiitos kommentista!
Hyvät lukijat!
Lukijan tehtävä on viedä kansan tietoisuuteen nettikirjaa, joka kertoo Suomen EU-jäsenyysneuvotteluissa tehdyistä huijauksista.
Minulla ei ole aikaa osallistua monelle keskustelupalstalle.
Komentoin kuitenkin MEDIAn tehtävää:
Edes Maaseudun Tulevaisuus ei halua kertoa viljelijöille totuutta!
Maaseudun Tulevaisuuden toimittaja oli runsaat kaksi vuotta sitten luonani neljä tuntia.
- Turhaan!
Päätoimittaja Lauri Kontron tehtävä on suojella huijareita MTK:n pj Esa Härmälästä presidentteihin Koivisto ja Ahtisaari.
Valtamediasta vain Satakunnan Kansa on tehnyt asiasta toimituksellisen pikkukirjoituksen viime joulukuussa.
Kirjoitus oli sikäli hampaaton, että EU-huíjaukset paljastanutta Antti Kuosmasen tuhottua EU-kirjaa vähäteltiin MTK-johtaja Markku Suojasen haastattelussa. Suojanen nimittäin sanoi, ettei kirjan painosta ole tuhottu. MTK:n tietopalvelustakin löytyy yksi kirja, ja että englanninkielinen painos on ollut tulevissa EU-maissa hyvin luettu kirja.
Ymmärtääkö virolainen rahvas englantia...?
Vähättelyyn ei ole mitään aihetta, koska viljelijä ei saa lukea, miten huijaukset tehtiin.
Lukijan tehtävä on viedä viestiä nettikirjastani kansan tietoisuuteen.
Sonera-nettikirjan sisältö hukkui oikeudenkäytiin anonyymin kirjoittajan henkilöllisyydestä.
Nettikirjani dokumentit ovat niin rankat, että päätin olla mukana omalla nimelläni.
Totuutta ja avoimuutta sekä viljelijälle oikeutta peräten
Jorma Jaakkola
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2911161- 528760
- 1375415
- 1443714
- 693618
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353574- 403308
- 572628
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak592265- 301857