Koko Suomi odottaa

Molempien iltapäivälehtien nettiversioissa ykkösuutisena SCC:n rahojen odotus. Jännitys tiivistyy, koko Suomi valvoo aamuun asti. Ei saatu pöhinää ainoastaan Hämeenlinnaan, vaan koko maa pöhisee.
15191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Onneksi olkoon hyvästä mielikuvituksesta. Suomi kysyy mikä *itun Hämeenlinna mutta jatka vaan pöhinääsi ja valvot yösi.

Äänestä
  • No kaikkihan tietävät, että sinä valvot kylmä hiki otsalla. Mutta kyllä nyt on H:linnan brändityöryhmä saanut aikaiseksi sellaisen pöhinän, että kaikki varmasti tietävät myös, mikä on Hämeenlinna.

    Äänestä

  • pro testi kirjoitti:

    No kaikkihan tietävät, että sinä valvot kylmä hiki otsalla. Mutta kyllä nyt on H:linnan brändityöryhmä saanut aikaiseksi sellaisen pöhinän, että kaikki varmasti tietävät myös, mikä on Hämeenlinna.

    PöhinäPekka todella valvoo kun kuvittelee HML.n jo maailman pöhinän keskipisteeksi. Ei pöhise kun Pekka itse.

    Äänestä

  • testi pro kirjoitti:

    PöhinäPekka todella valvoo kun kuvittelee HML.n jo maailman pöhinän keskipisteeksi. Ei pöhise kun Pekka itse.

    Pöhinä pöhisi työpaikalla kunnes sai pöhinän takia potkut ja nyt vaan pöhinä jatkuu ilman palkkaa pöhinästä.

    Äänestä

Imagomarkkinointia vuosikymmeneksi eteenpäin.

Äänestä

Hyvä HPK! Hyvä Ritaluoma! Hyvä Hämeenlinna! Tuollaista mainosta ei saa rahallakaan!

Äänestä

Odottakkaas nyt rauhassa. Dirty seven on aikoinaan luvannut, et se centteri nouseen pomminvarmasti, joten ei hätäillä nyt tämän kanssa.

Äänestä

Juu centteri nousee ja kate kaatuu:) Tai toinen vaihtoehto on, että molemmat kaatuu:)
Luovuttakaa jo:) Ei tuu centteriä ja toi kate taitaa olla aika fiasko, nyt jo leviää käsiin:)
Kansalle sirkushuveja:)

Äänestä

Liikemies Gary Pers pelastaa ja tuo rahat Afrikasta Tiiriöön jossa löysi multaa.

Äänestä
  • Garyn intresseihin kuuluu hankkeen kaatuminen, koska hän alkoi vastustamaan sitä.

    Äänestä

Tervetuloa Suomen keskipisteeseen!

Äänestä

pöhinistit..Rautio, Kiemunki, Vekka, Kallioinen, Appelroth, Koskinen, Häppölä.
7-4=336000€

Äänestä

Pöhinä lisää pöhinää ja persaukiset liikemiehet haistavat aina uusia tilaisuuksia elättää itsensä kaupungin kustannuksella.

Äänestä
  • Liikemies odottaa kaupungissa liikemiehen yhteyden ottoa .

    Äänestä

  • PersukoplAusta kirjoitti:

    Liikemies odottaa kaupungissa liikemiehen yhteyden ottoa .

    Onks isosuonsilmä liikemies? Sehän lupas viel odottaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pro testi kirjoitti:

Molempien iltapäivälehtien nettiversioissa ykkösuutisena SCC:n rahojen odotus. Jännitys tiivistyy, koko Suomi valvoo aamuun asti. Ei saatu pöhinää ainoastaan Hämeenlinnaan, vaan koko maa pöhisee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu