Velkoja leikataan roimalla kädellä saneerauksssa! Talvivaara rouhii timangia kalliosta ja osakkeet rokkailee tyynesti koiliseen! Vielä ehtii mukaan, huomenna nousee 100000%
Raaka totuus!
Talvivaara Nousuun!
7
256
Vastaukset
- niimpä nii
Meinaat että huomennakin putoaa 30-40% ?
http://www.kauppalehti.fi/5/i/etusivu/
”Talvivaara on valitettavasti surullinen tapaus Suomen osakemarkkinoidenkin kannalta”, sanoo Osakesäästäjien keskusliiton puheenjohtaja Timo Rothovius.
Tiistai 30.09.2014 klo 17:21
Tuokko: "Talvivaaran ohjelma huteralla pohjalla"
Suomen kokeneimpiin tilintarkastajiin kuuluva Yrjö Tuokko sanoo Talvivaaran saneerauksen olevan huteralla pohjalla.
Talvivaaran realisaatiosaneeraus tarkoittaa käytännössä konkurssimenettelyä, arvioi maan kokeneimpiin tilintarkastajiin kuuluva Yrjö Tuokko.
Tiistai 30.09.2014 klo 16:07 (päivitetty ti 17:21)- hulda7
Rothovius haistaa kohta Rothoviuksen.
Nää tyhjäntoimittaja "puheenjohtajat" ovat ... niin tyhjäntoimittajia.
Talvivaarasta jotain oikeasti tietävät eivät juurikaan kommentoi vaan pitävät osakkeistaan kiinni, koska miksi myydä nyt kun vuoden parin päästä saa korkoineen omansa pois oli sitten ostanut 3c tai 3e :llä.
... onnea niille jotka ostivat 3c:llä
- rahastetaan.kun.voi
... ja shorttaaja tekee taas tilin ?
http://www.valuewalk.com/2013/04/hedge-funds-score-from-talvivaara-mining-short/- ei ymmärrä
Joku jo teki KYMMENIÄTUHANSIA tiliä talvivaaralla!
Ompa tosi päteviä sijoittajia täällä suomi24 foorumilla!
Miten se osas? Ei voi käsittää.
- djlaiskimus
Mikä päivä. Suunnillleen kaikki muu romahtaa mutta tänään sitten Talvivaara nousi 10%.
- joko saa ostaa?
Koskas se talvivaara nousee tuhkasta?
- Vaalit15
Vaalien jälkeen pari kuukautta menee ...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3554560Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4763281- 752271
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3451697Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-2091612Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1801585- 1061275
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal761250Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121167K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81132