Aikomus katsella TV:n web-selaimella ohjelmia. Herjaa joissakin että tarvii Flashin. Miten saa tällä tv:llä sen asennettua netistä ja mikä Flash pitää olla ?
Samsung Smart-TV
Flash ?
4120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei sitä Flashiä noin vaan voi netistä asentaa, vaan sen pitää kuulua valmiiksi TV:n ominaisuuksiin. "...tällä TV:llä...", et edes sanonut TV:n mallia. Miten se aina on niin vaikeaa...
Kuten tuossa jo mainittiin, Samsungilla on useita satoja malleja eikä ketään kiinnosta arvata, mikä malli on kyseessä. Tv:n malli jäi siten arvaamatta.
Ilmeisesti kokeilet MTV Katsomoa, johon olisit itsekin löytänyt MTV:n sivuilta vastauksen:
Miksi MTV Katsomo -sovellus ei toimi Samsung SmartTV:lläni?
MTV Katsomon SmartTV-sovellus toimii tällä hetkellä Samsungin 2012 ja 2013 mallien televisioissa. Sovellus ei ole vielä tuettu vuoden 2014 malleilla, eikä tämän vuoksi toimi vuoden 2014 televisioissa. Tuki vuoden 2014 malleille pyritään tuomaan mahdollisimman pian syksyllä 2014.
MTV Katsomon sovellus ei myöskään toimi vanhemmissa Samsungeissa, tai muun merkkisissä älytelelevisioissa.
Eli, jos Katsomon tai Ruudun sovellutusta ei löydy Samsungin kaupasta, niin unohda koko Flash-juttu. Tarkista kuitenkin, että tv:ssä on uusin softapäivitys.
Kovasti anteeksi oma hölmöyteni. Luulin, että pelkkä Smart-TV riittää, että ne olisi kaikki samanlaisia. Kävin tarkistamassa ja tyyppi on UE32F4515AK. Ja tosiaan silloin tällöin katselen F!-kisoja suorana Wiziwig.tv:n kautta. Mutta lätkämatseja yrittäessäni tulee tuo Flash herja. Onko mitään keinoa saada noita matseja katsottua ? Kiitos asiallisista vastauksista. :)
Vielä tarkennuksena, että toki Katsomot ja Ruudut toimii ihan OK. Kyse oli vaan TV:n WebBrowser selaimen kautta katsotuissa Flashia vaativissa ohjelmissa vai onko ne jotakin "streamejä" en tiedä.