usb 2

en ymmärrä tietsikoista juurikaan, mutta kiinnitti huomiota lehti-ilmotus, ulkonen kovalevy 250 gigaa hintaan e199 ja nopea usb-2. Onko tuo edullinen ostos ja mitä on ostettava windows 98se koneeseen, että tuo uusi usb toimisi vai toimiiko mitenkään?
5346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vertasin hintoja mbnetin hintaseurannassa.Siinä 200e tienoilla hinnat pyörii.( postikulut).Kyllä usb2 toimii vanhan usb-tyypin kans, mutta hitaammin.Itse ostin sen nettikameran.

Äänestä
  • eli, koneessani on se vanha usb, voiko sen päivittää versioksi 2 netistä vai pitääkö ostaa jotain lisää?

    Äänestä

  • jatkokysymys kirjoitti:

    eli, koneessani on se vanha usb, voiko sen päivittää versioksi 2 netistä vai pitääkö ostaa jotain lisää?

    ei voi ohjelmallisesti rauta puolta muuttaa jos haluaa usb2 tarvii erillinen kortti usb2 kotrri

    Äänestä

Itse en ostaisi USB kovalevyä ollenkaan. Se on hidas, Firewire sen olla pitää.

Mutta jos ostat, osta myös USB 2.0 kortti, sillä USB 1.1 on tuohon aivan toivottoman hidas. Sitä en tosin tiedä tukeeko Win98SE USB kahta.

Eihän tuo hinta ihan edullisin ole, lähes markkinahintainen.

Äänestä
  • USB2 on Firewireä nopeampi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihan pihalla kirjoitti:

en ymmärrä tietsikoista juurikaan, mutta kiinnitti huomiota lehti-ilmotus, ulkonen kovalevy 250 gigaa hintaan e199 ja nopea usb-2. Onko tuo edullinen ostos ja mitä on ostettava windows 98se koneeseen, että tuo uusi usb toimisi vai toimiiko mitenkään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu