onkohan kellään amerikancickersanielia? mulla on puoltoista vuotias jenkki narttu ja ajattelin kysellä että olisko täällä muita? jos on on niin olis kiva tietää vähän että mitä harrastelette ja millanen luonne teijän jenkeillä on? mun tyttönen on hiukan arka,mikä ei oo kovin yleistä jenkeillä,mut muuten vilkas ja ystävällinen otus..=)! käytiin kesällä agilityssä ja tokossa, mut nyt on pikkunen tauko meneillään,ku muutettiin uudelle paikkakunnalle ja tarttis uutta paikkaa alkaa ettiin..
Amerikancocerspanieleita?
minä
6259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mullakin on jenkki.Vajaa vuoden ikänen musta uros,ollaan pikkuhiljaa tokoa aloteltu ja jälkeä ollaan kans koitettu.Tosi reipas meijän poika on ja välillä rasittavuuteen asti ystävällinen kaikille,ei meinaa ihmisten ilmoilla kävelystä tulla mitään kun jokaista vastaantulijaa pitäs päästä morjestamaan.
...mut tuo sun kirjotusvirhe sai mut repeen ihan tosissaan. amerikancickersanielia? *nauraa*
Kiitos illan pelastamisesta!!! Ja mukavaa talven odottelua sulle ja koiralle.
No eikös kellään muulla ole jenkkiä,olis kiva kuulla muittenkin koiruuksista?
mun naapurissa on sellanen ihana cockeri, jota käytän joskus lenkillä... sen nimi on Otto ja se on jo aika vanha hauva... se on luonteeltaan tosi kiltti ja aika rauhallinen, paitsi lenkillä se juoksee aina edellä...xD
terkkuja ja haleja koiralles! :]
moi mä saan pian amerikan kokkeri tytön aadan. asun imatralla
No moi!
Meillä on "jenkkipoika"3v ,nimi on Mobi
Mobi on meidän pikkupoika ja pitkälti elämme hänen ehdoilla . Olemme keski-ikäinen pariskunta ja pikkupoika pitää huolen että emme lässähdä sohvan nurkkaan. Paljon on iloa hänestä ollut , hän on hyvin seurallinen ja lapset ovat hyviä kavereita .Ruoka on pikkupojalle kylläkin parasta mitä elämä voi antaa ,niin täysi ei masu ole koskaan että,jääkaapin oven ääni ei herättäsi. Kerrassaan mahtava Kaveri