minulle laitettiin kattovalo kylpyhuoneeseen joka toimii liiketunnistimella. ärsyttävintä tässä on se että valo sammuu vasta noin 10 minuutin jälkeen kun olen poistunut kylpyhuoneesta.
eikä olekkin typerää sähkönkulutusta?!?
ja minulle sanottiin että sille ei voi tehdä mitään.
Kylpyhuoneessa valo joka toimii liiketunnistimella
6
216
Vastaukset
- åke
Taitaa olla joku halpa valo.
- väännäsäätönupista
Vähä myöhässä vastaan,oletko jo keksinyt ratkaisun asiaan,mutta,,,,
otappas se lampun kupu irti, niin siellä on varmaan säätönuppi mistä sitä aikaa voi säätää vaikka sammumaan 10 sekunnin jälkeen ja myös missä valaistuksessa se syttyy,näin ainakin minulla on,lamppu joka liiketunnistimella toimii,joka minulla on,maksoi 79 ekee.
Mutta,uskoisin että vaikka se olisi kuinka halpa malli,liiketunnistimella olevissa valaisimissa on kyllä säätönuppi,mistä palamisaikaa voi säätää. - typerä -
laskeppa huviksesi paljonko se sulle maksaa vuodessa
- järkevää kulutusta
Jos vaikka kun siellä kylppärissä on valona se perinteinen 18 W loisteputki, niin 10 min sähkö maksaa alle 0,2 centtiä -> taidetaan puhua alle euron kulutuksesta kuukaudessa.
Jos ja kun siellä on loisteputki valona, niin on ihan järkevää polttaa sitä 10 min kerrallaan. Lyhyet, minuuti tjsp. polttojaksot ovat loisteputkille murhaavia. Voi olla, että putki kestää tällaista vain muutaman kuukauden -> tulee paljon kalliimmaksi näin. - Niin.
Laitatuta omalla rahalla valaisin mistä itse tykkäät. Tietysti lupa pitää olla kun on ilmeisesti vuokrakämppä.
- nuukailija
Kyllä otsalamppu on ihan paras, just suihkussa..tai päre kainalossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421584
- 401550
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083