Hei.onko täällä kellään mondeon omistajalla mennyt jo abs yksikkö rikki ja oletteko vaihtaneet? Mulla vm.02 ja koodi tulee vas.takapyörä ei tule sähkö ja kaikki anturit testattu ja kaapelit käyty läpi ne ok,vas.taka vielä uusi napa kokonaan vaihdettu. Sillä vain jos pitää paikkansa että abs yksikkö vika niin taitaa jäädä vaihtamatta tulee niin arvokkaaksi työ auton arvoon nähden.
ABS YKSIKKÖ
4
169
Vastaukset
- purkaamosta uus
Eipä juuri ole ollu, onko johdot ehjät abs boksille asti varmasti vika voipi olla pumppu yksikössä jossa venttiili simahtanut.
- foordisti
Se venttiili vika ei kyllä esiinny pyörintänopeusanturi virheenä.
- foordisti
vaihdappa kiusalla anturin johdotuksia toiselta puolelta toiselle, Vaihtuuko vikapaikka.
Kuinka suurella virralla olet johdot koettanut? Jos yleismittarilla niin se ei kyllä ihan riitä. Hei.autokorjaamo tarkista ja mittasi joten kaipa laitteet oli kunnolliset. Kysellään valmiiksi löytyykö uudenmaan alueelta yksityistä korjaajaa joka vaihtaisi yksikön jos hommaan toimivan käytetyn yksikön?vastaukset mieluiten sähköp. [email protected] työhinta millä tekee kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427195
- 324018
- 543513
- 423010
- 172766
- 372248
- 162226
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472207- 412193
- 452159