Eli Metroauto keskitetään Länsiautoon, jolloin kaikki (pk-seutu ainakin) toimipisteet lopetetaan. ME ja LA ei luonnollisesti ole ollut sijainniltaan kovin lähelllä toisiaan, joten monelle huoltopaikka siirtyy huomattavasti kauemmaksi.
Nyt alkoi ainakin täällä uuden huoltopaikan kyttääminen.. Renkaat ja huolto pyörinyt Kalliossa, Herttoniemi on turhan kaukana. Mistä Länsiautolle kilpailija?
MetroAuto lopettaa, mistä tilalle?
20
782
Vastaukset
- Mokkaa..
Taitaa olla aika harvassa merkkihuollot. PHA tulee vain mieleen, mikä löytyy herttoniemi konala tuusula. Kyseinen paikka saannut kyllä aika negatiivista palautetta netissä..
Kallio oli tuttu ja hyvä paikka, mutta uskon ett ison talon myötä palvelu paranee. Julkisilla pääsee hertsikkaan onneksi myös aika näppärästi, sijaisauto palvelusta ei tietoa vielä. - Opelix
Länsiauto pelaa siinä kuin Metroautokin. Itse käytin Kalliota ja jos oli pakko niin Viikkiä, nyt Länsiauto Herttoniemi - katsotaan miten homma toimii.
- juju..
Kalliossa oli mukava henkilökunta ja parkkihallista plussaa. Oli varsinkin talvella kiva viedä/saada hallin kautta. Kovasti mainostetaan tätä Herttoniemen Länsiautoa, toivottavasti homma toimii. Viimeistään renkaanvaihdossa tulee paikka tutuksi.
- Uusavuttomuutta
juju.. kirjoitti:
Kalliossa oli mukava henkilökunta ja parkkihallista plussaa. Oli varsinkin talvella kiva viedä/saada hallin kautta. Kovasti mainostetaan tätä Herttoniemen Länsiautoa, toivottavasti homma toimii. Viimeistään renkaanvaihdossa tulee paikka tutuksi.
Renkaiden vaihdosta ei kannata maksaa kenellekkään.
- juups..
Uusavuttomuutta kirjoitti:
Renkaiden vaihdosta ei kannata maksaa kenellekkään.
Vaihto pesu säilytys on hyvä paketti, mikä taitaa maksaa herttoniemessä n. 130e. Pieni hinta siitä, ettei tarvii ite roudailla ja vaihdella niitä. Köyhille tietenkään asia ei ole varmasti listassa tärkeimpänä.
- C250d
Uusavuttomuutta kirjoitti:
Renkaiden vaihdosta ei kannata maksaa kenellekkään.
Miksi ei kannata, ellet nyt aivan köyhä ole?? Ja aika harva on oikeasti niin varaton, tai itse en ainakaan tunne ketään, joka vauraassa Suomessa joutuisi vaihtamaan renkaat itse.
Palveluiden käyttö on myös aina hyväksi Suomen taloudelle, toisin kuin turha ja itsekäs nuukuus! Ymmärrän toki täysin, että jos rahaa ei kerta kaikkiaan ole, niin silloinhan on pakko tehdä itse, vaikka haluaisikin edes pieneltä osaltaan olla auttamassa maatamme. - Jhjhh
Uusavuttomuutta kirjoitti:
Renkaiden vaihdosta ei kannata maksaa kenellekkään.
Varsinkin kaupungissa monilla ei ole autotallia, missä säilyttää renkaita ja kellarissa niitä ei virallisesti taida edes saada säilyttää paloturvallisuussyistä. Länsiautossa huollon yhteydessä olen saannut koko rengaspalvelun täysin veloituksetta, kun säilytystä jatkettu jo monta vuotta.
- jaja...
Havaintoja Herttoniemen Länsiautosta
Hieno talo niin sisältä kuin ulkoota
Myy uutena pelkästään Opeleita, voi huoltojen yhteydessä kasvattaa nälkää seuraavaan autoon
käytettyjen puolella ainakin hallissa sisällä vain "hienoja autoja" eri merkeiltä
- Huolto tapahtuu piilossa. Kalliossa pystyi paremmin seuraamaan ja auton vieressäkin olemaan (luvan kanssa)
- Ei näkynyt yhtään tuttuja ME Kallion työntekijöitä - MecGM
Kyllä asentajan viereen saa tulla "niskapokaksi" kun on turvakengät, haalarit, kuulosuojaimet, suojalasit ja sähköturvallisuuskortti.
- Yyeuue
Juu eipä se kaukana ole. Vain sen yhden seinän takana. Oikeastaan lähempänä kuin kalliossa.
- Babe22
Nuo varusteet ensin pakollisiksi asentajille.
- tai katsomo asiakkai
Asentajille pitäisi laittaa videokamera otsaan, että poka saa tutkailla himassa mitä se häärää!
- Fcdf
Mulle tärkeintä että hommat hoidetaan ja mahdolliset viat myös. Valitettavasti silloin tällöin auto on valmis noudettavaksi, mutta sama vika päällä...
- Aatomies
Ei yhtään hullumpi ajatus, kun työt tehdään vähän sinnepäin.
- palvelu pelaa
Takahikiän pika service auki kellon ympäri!
- fvds
Kallion lopetettua siirryin Herttoniemen Länsiautoon ja täytyy ainakin antaa pisteet sijaisautoista. Huolto ehkä jopa turvautuu aika helposti sijaisautoon, eikä välttämättä edes ilmoita, ettei oma auto kerkeä tulla valmiiksi sovittuun aikaan. No käteen sitten lyödään sijaisauto, välillä täysin veloituksetta, välillä poltoaine kustannuksella. Palautuksella ei ole kiirettä ollut. Autot ovat olleet oikeastaan täysin uusia vailla kilometrejäkään, joten varmaan sijaisautot ja koeajoautot samasta hyllystä.
- ReijoSetä
Maailma loppuu kokonaan. Kannattaa mennä Imatralle ja heittäytyä koskeen. Enää ei ole elämää.
- ai_sattuu
Se sattuu, kun on pelkkä kivikkopohja!
- C250d
Älä nyt ReijoSetä näin vähästä noin pahasti masennu!!
- vivazapato
Mahtaako varaosakauppa pyöriä nykyään ollenkaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004383
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422026- 631713
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331373Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581347Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706