Sagamar ja Tarot-tulkitsija

ruskeat silmät

Paljon ollut mutkia matkassa suhteessani tumman miehen kanssa. Yli kaksi kuukautta ollut ettei olla tavattu kuin pari kertaa, sillä haluamme miettiä onko suhteella enää tulevaisuutta. Nyt sain kuulla asioita, jotka satuttavat ja mietityttävät. Enää en tunne pystyväni luottamaan ollenkaan mieheen. Ainakin paljon selvitettävää on. Tunnen itseni niin tyhmäksi ja huonoksi tällä hetkellä kuin olla voi. Eikö minulle ole suotu ollenkaan hyvää ja toimivaa parisuhdetta? Tuntuu etten jaksa enää. Mitä asioita näyttäisi olevan tulossa tämän suhteen tiimoilta? Joko on aika lähteä lopullisesti omalle tielle huolimatta tunteista?

2

143

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Takana ongelmia mutta näkyy juuri tässä hetkessä ihan rakkaudellista kohtaamista jälleen, suunnitelmia jotka varovaisesti toteutetaan; tämä huono suunta on käännettävissä. Mies haluaa tilanteen muuttuvan ja sinä haluat luoda jotain kaunista nyt vain tässä tilanteessa missä olette. Syksyyn aavistuksia jostain uudesta mutta antaa asian vielä hautua. Jotenkin toisia katsotaan kuitenkin asioiden lävitse mutta luottaen elämäntilanteisiin tapaaminen tulee mahdolliseksi. Tiedät paremmin miten mennä eteenpäin miehen kanssa ja hän näkee myös eteenpäin kanssasi. Talveen asiat eivät ole vielä valmiita, ehkä tuotte ajatuksia esille ja käytätte viestintää välillänne. Sinä laitat kaiken jotenkin rohkeana liikkeelle ja mies näkee sen hyvänä mahdollisuutena juuri koskien selvyyttä ja ajatuksia ja päästä pelkojen läpi. Tämä auttaa teitä eteenpäin.

      • ruskeat silmät

        Kiitos Sagamar7 :)
        Juuri näinhän se tilanne on tällä hetkellä. Varovaista lähentymistä, mutta ei vielä täyttä luottamusta. Hitaasti tahdon edetä tässä tilanteessa kuulostellen ja välillä yksinäni mietiskellenkin eläen omaa elämääkin tehden omia asioita unohtamatta kuitenkaan rakkautta. Asiat kaipaavat vielä sulattelua ennenkuin on mahdollista päästä pelkojen ja ajatusten risteilyn lävitse meillä molemmilla.

        Olet kyllä hyvä näkijä ja osaat ilmaista kauniisti kaiken


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      216
      1039
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      864
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      821
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      215
      784
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      68
      687
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      48
      609
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      46
      593
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      534
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      513
    Aihe