Tuolla aikaisemmin moitittiin saksalaisia turisteja. Totta on, että saksalaiset ovat usein ylimielisiä Euroopan omistajia, mutta kyllä englantilaiset turistit ovat todellisia örveltäjiä ja huonokäytöksisiä mekastajia. Tämä tuli taas todettua lomamatkalla Kanarialla hotellissa, jossa oli paljon englantilaisturisteja.
Englantilaiset
Repa
3339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
miten englantilaiset turistit kayttaytyvat ulkomailla, mutta ihan englannissa he ovat "normaaleja". (olen asunut englannissa, seka englantilaisessa perheessa).
...riippuu täysin minkälaisista ihmisistä pitää (ja millaista lomaa hakee). Itse tulin juuri 10 päivän matkalta Espanjasta ja jo toisena päivänä olin niin täynnä latinoja että läksin etsimään englantilaisia ihmisiä. Loppuloma vietettiinkin sitten Irkku- ja Englantilaispubeissa... Päätin matkan aikana että seuraavan kerran kun matkustan on matkakohteena joko Englanti, Irlanti tai vastaava, koska heidän kanssaan tulen toimeen parhaiten (voi olla että saksalaisten kanssa myös...)
Omien kokemusteni perusteella oon kanssa tullut siihen tulokseen, etta englantilaiset on varsinaisia orvellyksen kunkkuja ja mekastajia lomalla ollessaan. Mutta kukapa ei lomalla haluaisi vahan irrotella? Vaikka brutaaleja ovat, ovat myos tosi hauskoja ja hyvia tyyppeja.