Hirveitä hintapyyntejä edelleen

Porvoossa yli 50km päässä Helsingistä ja Porvoossakin tämän sijainti on syrjäinen.

http://www.kiinteistomaailma.fi/1137767

Millä hintaa tuo kohde tulee toteutumaan ?
24419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Hahaha! Valkovuodonkaari.
Toteutunut hinta riippuu siitä, sattuuko tyhmä tuulipuku ostopäälle, tai laskeeko myyjä hintaa. Jos myyjä vanha jäärä, saattaa pitää kiinni kuplastaan siihen asti, kun vouti ja valkotakkiset kärrää takaa napitetussa hoitolaitokseen.

Äänestä

Perustele tuo "edelleen", eli montako kymmentä prosenttia hinnat ovat sitten laskeneet?

Äänestä

Max. 240k€ tuon hinta.

Äänestä

porvoo on pöndeä ja perseenerikää. 150000 max.

Äänestä

Totta! Mamupääkaupunki vain sitä pahempi!

Äänestä

Kuka hullu asuu jossain Porvoossa!?Sehän on jossain jumalan selän takana!Enintään okt hinta saa olla 65000€!

Äänestä

hintaa nostaa että se ei oo Helsingissä,mutta nopea hurauttaa tarvittaessa.
Helsinki on out,suomalainen ei enää halua asua siellä.Työpaikat kadonnu,etnistä slummia.

Äänestä

Tuo vastaa aika lailla sitä, missä suomalainen perhe haluaa asua. Palveluiden pieni taajama lähellä ja työpaikkojen isompi taajama kuitenkin kohtuullisen automatkan päässä, vaikka ulkoilumaastotkin ja meri ovat lähellä. Lapset pääsevät pyörällä kouluun ja tuo on keskustaan asti pikkutietä. Tuo on lisäksi kaukolämmössä ja teknisesti laadukas. Onko ilmoituksessa muuten virhe, kun mielestäni tuo on peltikate? Sijainti voisi olla parempi oikeastaan vain, jos se olisi Veckjärven rannalla.

Tuossa on oikeastaan kaikki valmiina autokatosta lukuunottamatta. Se lienee isoin puute. Harmi kun ei ole yhtään kuvaa etupihalta.

Äänestä
  • Porvoo on ihan paska paikka!

    Äänestä

-50% niin on kohdallaan. JOS haluaa asua Porvoossa...

Äänestä

Tuohan on ihan perushinta noin uudesta rivarista ja jos oikein ylihintaa joku pyytäisi niin silloin hintapyyntö olisi 500000€ ja ei tuo kohde alle 300 tonnin lähde. Köyhille kallista ja kaikille saman hintaista. Espossa tuollaisesta pyydetään 500 tonnia.

Äänestä
  • Ei todellakaan ole perushinta. Vuokkotieltä on myyty samankokoista 250k€. Asun porvoossa. Oikea hinta tuolle on 240 - 280k€.

    Äänestä

Köyhästä toi saattaa tuntua kalliilta. Köyhien tulee myös pysyä poissa omistajaluokan asuialueilta. Tuliko siis riittävän selväksi, että persauskinen saivartelija ei oo mitään muuta kuin persaukinen saivartelija, joka ei koskaan, ikinä, milloinkaan saa ostettua itselleen omaa asuntoa. Spekulointinne hinnoista siis on tyhjänpäiväistä lätinää.

Vielä kerran: No money, no home.

Äänestä

On muuten ruma läävä. Porvoon Romani aluetta.

Äänestä

Aika paljon pitäisi maksaa että muuttaisin Porvooseen pöndelle.

Äänestä

Tai mamupääkaupunkiin..

Äänestä
  • Florida US:ssahan ei ole yhtään mamua.

    Äänestä

Kyllä nämä on ihan amerikkalaisia. Ei muslimeja.

Äänestä

Ehkä ostajan mielestä, ehkä ei myyjän. Oletkos kuullut markkinataloudesta? Tän palstan länkyttäjät eivät edusta ostajaa eivätkä myyjää. Joillekkin vaan ilmaiseksi saaminen on liian kallista, et ole tainnut saada? Mullon tilanne, että teen töitä, ja kiinteistöjä ja rahaa tulee, toki hinta on kova. Se on työnteon hinta.

Äänestä

Tosi hieno. Ja uusi. Luultavasti on liki pyyntiä.

Äänestä

Ajatelkaa kun eräät miettiin lapinjärveä ja se on noin 90km päässä helsingistä,jotkut luulee tälläkin palstalla kun tuolta ostaisi niin tekisi tilin siis lapinjärveltä jopa summista 500000euroa,ei siinä ole enään mitään mieltä,jo 200000euroa olisi lapinjärveltä saavutus saada.

Äänestä

Aina tarkasti 120 000 on ilmaa hintapyynnössä, eikä se 235 tonnillakaan heittämällä kaupaksi käy.

Äänestä

satku olisi oikea hinta. loppu tuossa pynnissä on vain välittäjän keksimää ilmaa.

Porvoo, vittu mikä paikka muuten.

Äänestä

Siihen en halua ottaa kantaa onko hinta oikea. Myyjän ja välittäjän mielestä ilmeisesti on, mutta kohtaako se ostajan on toinen juttu. Palstan saivartelijat taasen tuskin koskaan ostavat mitään, koska tyhjästä on paha nyhjästä, paitsi hemmetisti saivartelua. Mutta miksi saivarrella, jos kohde ei kiinnosta, ei ole rahaa tai on muuten vaan niin tyhmä, ettei ymmärrä markkinataloutta. Kerääkö tosiaan joku täällä egonpönkitystä olemalla tyhmä. Kummallista sakkia nää saivartelijat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kovat on hinnat kirjoitti:

Porvoossa yli 50km päässä Helsingistä ja Porvoossakin tämän sijainti on syrjäinen.

http://www.kiinteistomaailma.fi/1137767

Millä hintaa tuo kohde tulee toteutumaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu