Pelkkä hälytyskeskus- ja vartijan käynti -palvelu?

Voiko tilata?

Jos hankin ja asennan itse kotiini murtohälytysjärjestelmän robottipuhelimineen, niin voinko ostaa joltain vartiontiliikkeeltä hälytyskeskuspalvelun, johon puhelut ohjautuvat ja josta lähtee vartija paikalle hälytyksen sattuessa?

Myykö mikään vartiointiliike yksityisasiakkaalle pelkkää hälytyskeskus- ja vartijan käynti -palvelua? Vai onko aina otettava niitä 30-40€/kk "avaimet käteen" -paketteja joissa laitteiden vuokra, asennus, palvelu, jne. kaikki kuuluu hintaan?

Virittelisin mieluummin itse haluamanilaisen järjestelmän haluamillani osilla, joista vastaan itse, ja maksaisin vain hälytyskeskuspalvelusta ja mahdollisista vartijan käynneistä erikseen. En siis halua ulkoistaa kotini turvajärjestelyitä vartijointiliikkeelle, vaan ainoastaan sen, että vartija lähtee tarkistamaan tilanteen hälytyksen sattuessa.

5

883

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      Mikset tiedustele asiaa suoraan vartioimisliikkeiltä ja pyydä tarjouksia?

    • esimies236

      Pystyt ostamaan erillisen palvelun, eikä sinun tarvitse ottaa vuokralaitteita. Hinnat pyöri 80-150e välillä kuukaudessa. Hälytyskäynnit yleensä maksavat erikseen, joten kannattaa selvittää, mitä hintaan kuuluu. Siihen saattaa kuulua tietty määrä käyntejä kuukaudessa tai tietty määrä virheellisiä hälytyksiä.

      Kaikista halvin palvelu ei välttämättä ole paras ja sen päälle voi tulla hälytyskäynnistä 150e lisälasku. Lisäksi erittäin edulliset piirivartiointi on buukattu täyteen eli hälytys saattaa jäädä ajamatta tai siinä kestää todella kauan. Laita jokaiseen firmaan kysely menemään, missä kerrot omat tarpeesi selkeästi.

      • Voiko tilata?

        Jos noista hintaluokista puhutaan pelkän hälytyskeskuspalvelun osalta vartijan käynnit erikseen, niin miten hälytyskeskuspalvelu ja vartijan käynnit voivat sisältyä hintaan vuokralaitteet noihin kotiasiakkaiden 30-40€/kk paketteihin?


      • Juhh..
        Voiko tilata? kirjoitti:

        Jos noista hintaluokista puhutaan pelkän hälytyskeskuspalvelun osalta vartijan käynnit erikseen, niin miten hälytyskeskuspalvelu ja vartijan käynnit voivat sisältyä hintaan vuokralaitteet noihin kotiasiakkaiden 30-40€/kk paketteihin?

        Monilla on omia hälytysjärjestelmiä ja vartiointiliikkeet kovan kilpailun takia ottavat nämäkin asiakkaat mielellään vastaan.

        Pitkät sopimuskaudet mahdollistavat alhaiset hinnat, esim. Seculla 36kk! Ylim. Hälytysajot maksaa 50e/100e. jos hälyjä ei tule, ei tule yritykselle kulujakaan..


    • asdweqw

      Kuluttajahinnat pyörivät parinkympin tuntumassa hälytyskeskuspalvelun osalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1104
    2. 69
      1044
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      964
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      905
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      32
      674
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      597
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe