Antibioottikuuri ja hiivasieni

Voiko hiivatulehdus hmm... kadota antibioottikuurin jälkeen?
1453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Antibioottikuuri nimenomaan AIHEUTTAA hiivatulehdusta niillekin joilla sitä ei ennestään ole.

Eräistä syistä joudun itse syömään antibioottikuurin aina silloin tällöin ja joka ikinen kerta on seurauksena hiivatulehdus. Nykyisin lääkärini kirjoittaakin aina Diflucan-reseptin antibioottien oheen: joka antibioottikuurin jälkeen on pakko käyttää hiivalääkekuuri kuitenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön2 kirjoitti:

Voiko hiivatulehdus hmm... kadota antibioottikuurin jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu