Suomen Big Brother aivan liian kesyä?

Liian kesyä

Miksi muissa maissa Big Brother on paljon rajumpaa ja siellä tapahtuu kaikenlaista? Miksi meidän talon porukka on aina vuodesta toiseen noin nynnyjä? Haluan kunnon yhteenottoja ja tappeluita yms Meidän Big Brother poisti esim Tommyn kun mies oli vähän kiihtynyt ja nimitti talon asukasta lehmäksi tms? Miksi hänet piti heti poistaa?? ja monia muitakin tapauksia vuosien saatossa, MIKSI???

7

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi ku ihanaa

      Onhan meillä Dani ja Jenna.... nauti nyt ohjelman annista täysin rinnoin.

      • Kaikkea tapahtui

        Joissain ulkomaisissa B:ssä on naitu keittiön pöydälläkin.
        Vaikka ottihan se yx muija saunassa suihin siltä yhdeltä kundilta. En muista enää nimiä enkä vuotta, ja yhdet paneskeli sängyllä valot päällä ja muut hiippaili katsomaan näytöstä, eli kyllä Suomen BB:ssäkin on tapahtunut.
        Ja se Olli kusi huonekaverinsa vaatelaatikkoon kun käveli unissaan.


    • jkjkjjkjkkj

      Tommy sanoi armia limakasaksi ja ameebaksi ja sitten Bb poisti hänet.

      Armi motkotti tommylle hänen viiittuu sanan käytöstä, porno-armi voisi pitää huolen vaan omista asioistaa.

      Suomen BBn rahastus paskaa. Sama talo ollut jo vuosia, erittäin tylsää kun aina sama talo.

      • uhkaava käytös

        Varmasti oli muutakin kuin yksi nimittely ja kiroilu. Näitkö hänen kirjoitteluaan jälkeenpäin? Muistatko, mitä Tommy kertoi edittelyvideossaan?


      • Tommy takas
        uhkaava käytös kirjoitti:

        Varmasti oli muutakin kuin yksi nimittely ja kiroilu. Näitkö hänen kirjoitteluaan jälkeenpäin? Muistatko, mitä Tommy kertoi edittelyvideossaan?

        Mitä muka oli kirjoitellut ja mitä kertoi siinä esittelyvideossaan?? Voisitko valaista meitä hiukan? Mielestäni Tommy poistettiin liian heppoisin perustein heti talosta.


      • tommi takas taloon
        uhkaava käytös kirjoitti:

        Varmasti oli muutakin kuin yksi nimittely ja kiroilu. Näitkö hänen kirjoitteluaan jälkeenpäin? Muistatko, mitä Tommy kertoi edittelyvideossaan?

        Ei ollut mitään muuta. BB vaan ei voi sietää että joku mies sanoo naiselle vastaan. BB on siis feministi huora.


    • Mies232

      Suomalaiset BB-katsojat rakastavat homoja ja tapetteja, siinä se, mm Ruotsissa pitää olla raju ja hauska.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      107
      6563
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      53
      5614
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      72
      4394
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      84
      4284
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      88
      4032
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      81
      1381
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      79
      1225
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1185
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      35
      968
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      306
      900
    Aihe