BB halvasi bb-suvin

Viron huoraa huoraksi haukkunut bb-suvi halvaantuin BB talossa kun ei saanut lääkkeitä.

http://www.hymy.fi/uutiset/bb-suvi-sai-diagnoosin-vakava-sairaus
11243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Miks toi Pehkopää yleensäkään on tuossa ekstra-ohjelmassa?

Ekaksi kertoo ettei ole edes katsonut koko Big Brotheria tänä vuonna??? Silti lampertin patja tenttaa siltä mitä mieltä se on tämän vuotisesta BB:stä jne.

Äänestä
  • Niinpä niin?

    eikös sillä ollut ulkomaalainen uros jolla oli mahtavan iso penis jos ei ollut pessyt pippeliä ja siitä tuli sairaus???

    Äänestä

  • BBn tapa pyytää anteeksi, kun ei saanut lääkkeitä talossa.

    Vaikutti pikkusen katkeralta ihankuin olisi BBn vika että on nyt kuolemassa =/

    No pääsit kuitenkin ekstraan vieraksi.

    Äänestä

Höpö höpö. MS-tauti johtuu aivomuutoksista, ei halvauksista. Lue enemmän, luulet vähemmän

Äänestä
  • Ulkoomaalainen kun panee likasella pippelillä niin siitä niitä tauteja tulee.

    Äänestä

  • Penismestarii kirjoitti:

    Ulkoomaalainen kun panee likasella pippelillä niin siitä niitä tauteja tulee.

    "Ulkoomaalainen kun panee likasella pippelillä niin siitä niitä tauteja tulee."

    MS-tauti ei ole sukupuolitauti, vaan neurologinen sairaus, jolle on geneettinen altistus.

    Äänestä

Suvi ei varmaan tätä lue, mutta laitanpa varmuuden vuoksi...

En ehtinyt katsoa bb-extraa tänään kuin loppuminuuteilla, joten en tiedä, mikä hänen tilanteensa on. Itselläni diagnosoitiin MS pari vuotta sitten, oireita tosin oli ollut jo yli 10 vuotta, lieviä.

Kun tauti pamahti kunnolla päälle ekan selkeän pahenemisvaiheen myötä ja diagnosoitiin äkillisten rajujen oireiden vuoksi, olin sairaalassa ja sain kortisonihoidon tippana suoneen. Se auttoi selvästi, ja pian sen jälkeen aloitin pistoshoidon, jonka myötä loputkin oireet poistuivat.

Olen nämä kuluneet pari vuotta voinut hyvin, ei yhtään pahenemisvaihetta. MS-taudin kanssa pystyy elämään ihan hyvää elämää.

Äänestä
  • No eihän tollasta tautia kenellekään toivo vaikka monet BB asukkaat todellakin vituttaa ihan täysillä ja ärsyttää hemmetisti.

    Äänestä

  • Se on hirveän yksilöllistä. Joillakin on vain yksi pahenemisvaihe ja sitäkään ei välttämättä huomaa, sitten ei oireile enää koskaan. Toiset joutuu vuoteen omaksi puolessa vuodessa, ja kaikkea siltä väliltä. Se on autoimmuunisairaus, ja jos jollain konstilla immuniteetti saa "tolkkua päähänsä" niin tauti katoaa kokonaan.

    Äänestä

Ärrrrsyttäääää - varsinkin Jenna!!!!

Äänestä
  • Tahallaan ärsyttää ettei jää tapetiksi, tapa pelata mut vituttaa tollanen esittäminen ja kirkuminen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ou my gydness kirjoitti:

Viron huoraa huoraksi haukkunut bb-suvi halvaantuin BB talossa kun ei saanut lääkkeitä.

http://www.hymy.fi/uutiset/bb-suvi-sai-diagnoosin-vakava-sairaus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu