Mekko asiaa ja sellasta

Eli siis oon aika aikases jo mut mulla on siis elokuussa rippijuhlat ja mietin täs vaan sitä et kai sillon voi olla iha värikäs mekko? :D ettei sen tarvi olla esim musta? :D millasia mekkoja teillä on ollu jos on ollu elokuussa juhlat? :D
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Perjaatteessa mekkoha voi olla iha semmoneku haluut ja on iha kaikenlaisii mekkoi nöhty. Perinteisesti ne on valkosii tai jotain vaaleita, ei mustia tai neonvärisiä mut nykyää on kyl iha kaikenlaisii. Ainut vaa on et sellane tosi värikäs tai kuviolline ym saattaa näkyy kuvaukses sen alban alt mut kyl voit laittaa iha millasseen mekon haluut :)

Äänestä

Niin, kauniiseen pakettiin voi survoa hengellisesti tapettua raatoa väristä riippumatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rakastan mekkoja :D kirjoitti:

Eli siis oon aika aikases jo mut mulla on siis elokuussa rippijuhlat ja mietin täs vaan sitä et kai sillon voi olla iha värikäs mekko? :D ettei sen tarvi olla esim musta? :D millasia mekkoja teillä on ollu jos on ollu elokuussa juhlat? :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu