Olen kuullut, että jossakin kaupungissa on oikeasti vanhainkoti Tulliportinkadulla. Tulliportin on takaperin Nitropillut. Missähän kaupungissa?
Tietääkö joku?
Utelias
7
6694
Vastaukset
- Savolainen-Pysäyttäjä
Ainakin Savonlinnassa on Tulliportinkatu. Sitä en tiedä onko vanhainkoti samaisella kadulla.
Joensuussa, Porvoossa, Savonlinnassa ja Kuopiossa on Tulliportinkatu...
- nuori ja vetreä
on Omenamäen palvelukeskus ko. kadulla.
- Pläääähh
Joensuus.
- Keisari.Wanker
Niin siis tulliportin, mutta ei tulliportti.
- Anonyymi
Porvoossa on tuon niminen katu, jossa myös vanhainkoti.
- Anonyymi
Tämähän on jo vuosikymmeniä vanha juttu Porvoosta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-729733Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1409337Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056769Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1985178- 1734919
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1443734- 1702571
- 762539
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642403- 582232