Ekotorin johtaja ja palkkaus,sekä loosit

Kuuloluuri

Kylläpäs osaa olla Ekotorilla äkäinen johtaja,haukkuu työntekijät liikkeenpuolella ja vieläpä asikkaiden kuullen.

Palkat ovat kuukauden myöhässä ja palkkalaskelmaa saa työntekijät oottaa,itse johtaja vaan lomailee kaikessa rauhassaan.

Loosit ammottaa tyhjyyttään ja kierrätystavaraa vähän.

19

1249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joutais pois

      Kyllä tuommoinen johtaja joutais saada kenkää,ei sen kuulu arvostella ja haukkua työntekijöitä,entiset pomot parempia,varsinkin se miespomo jolle ihan turhaan annettiin potkut ja sitten tuli tommonen joka turhaan nipottaa.

      • Bikve

        Voi, voi! Huh, huh! Kylläpäs sinä osaat kirjoittaa mukavasti. Varmasti kaikki ottavat tekstisi talteen ja laittavat tauluksi seinälle. Sitä siinä sitten ihailtavaa riittää naapureillekin asti. Kyllä tuollaiset tekstisi päätyvät vielä hautakiviinkin...


    • justiiiiinat

      Ekana Ekotorin joka seinälle että jokainen näkee mitä seiniin sisällä tapahtuu.

    • bow1

      Sinäkö haluaisit että sulla olisi samanlainen pomo jos edes olet missåån töissä.

    • taevuuni

      Kaikki se, mitä Seija Kyllönen ja kumppanit saivat rakennettua vuosikymmenten saatossa, laitto tämä nykynen innerwheel sileeksi vuodessa.

      • Löpinöitä

        Kylläpä nyt seija on hyvä ystävä miten te kehtaatte ensin mollataan ja sitten ollaan hyvää pataa menkää katsomaan peilistä onko tuossa taas mitään järkeä eikö se sama kuka siellä on pomo kunhan kaikilla ois töitä vaikka se joka kirjoittaa tänne joutavia menkää töihin tai tehkää mitä huvitaa pitääkö se kaikista asioista lörpötää jos ei ole muuta auta naapuria päivän töissä.???????


    • sivustaseurannut

      Olen pistänyt merkille käydessäni ruokalassa ja Ekotorillaa,että tupakkapaikka on ihan ovien edessä takapihalla.

      Eiks lakikin sano,että tupakkapaikka pitäisi olla muualla,kuin ovien ja kulkuväylän kohdalla?

      Ruokalan taakse moinen...

      Kait se tupakansavu tulee sisällekkin asti hajuna?

      • savuton työpaikka?

        Itsekkin ole samaa miettinyt!


    • Epärehelliset

      Metsäjahdit sinne niin jo löytyy epärehellistä sinne.

    • äitiliini

      Ei lapsiperheen äiti pääse kirpparille lähellekkään taloa autollaan parkkiin,auto pitää jättää kauvemmaksi parkkiin ja kävellä kirpparille,jos siellä meinaa asioida.
      Todella huonot parkkipaikat...ja kulkuväylälle ei saa parkkeerata...niinpä,kenenkäs autot ovat ruokalan vieressä parkissa?
      Entäs liikuntavammaset,saavat varmaankin pysyy kotonaan?

      • HalleVille

        Jos olisi Alko tai tyhjä ämpäri ilmaiseksi, niin kukaan ei valittaisi parkkipaikkojen puutetta...


      • ällistynyt???

        voi,voi,,,,pitäskö äitiliinin siirtyy tokmannin asiakkaaksi kun kuitenki on varaa liikkua autolla???? eikö äitiliini jaksa kävellä vai??? kylllä ekolla on hyvä palvelu ja hinnat kohillaan!!!! ei aina pitäs valittaa.


      • näinpä on

        No siinähän on jonkun työntekijän auto aina parkissa vaikka niille on tarkoitettu omat parkit vähän kauempaa,eli ne ei jaksa kävellä kun pitää auto olla ihan oven edessä ja muut autot ruokalan asiakkaiden ja kirpputoriasiakkaiden.


    • papparaa

      Ei myö jakseta sieltä kävellä.

    • jo vain

      Laiskuutta.

    • MörköOlli

      Turha valittaa, ettei pääse autolla oven eteen--> kävele. Jos et pysty kävelemään, niin laita luovuus liikkeelle ja keksi keinot. Turha valittaa, että sen jälkeen kun Seijalle näytettiin ovea, alkoi alamäki ---> rehellisellä pelillä ei sitä puljua yksinkertaisesti saakaan pysymään pystyssä. Turha valittaa, että uusi toiminnanjohtaja räyhää, hermot on tiukilla, kun ei rehellisyys kannata ---> vilunkiako kaipaatte takaisin, häh?
      Kun asioi ihan kaikessa hiljaisuudessa, ei työnnä nokkaansa sellaisiin asioihin, jotka ei itselle kuulu, niin mikäpäs siellä on asioidessa. Ostaa jos on ostettavaa ja jättää muulloin ostamatta. Myypi jos on myytävää ja jättää muulloin myymättä.
      Marisemalla ei saa kuin rupia kannikkaan ja nekin joutuu itse raapimaan ;) Minä en suostu rapsuttelemaan eikä ole tarvettakaan.

      • Loositon

        Mihin loosiin sinä kuulut.


    • veetig

      Kyllä nyt EkoTori hymyilee...VapaaSeurakunnan kirppari lopetetaan....
      Vaikka eihän se ollutkaan,kuin joku lahjoitustavarakirppis ja aukikin tosi harvoin...

    • Herran haltuun

      Ei se lopeta et taida tietää kaikkea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      4002
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1471
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe