Mä kun luin näitä niin tuli vaan mieleen ku ollaan kavereitten kaa pelattu ja ei olla tiedetty et miten ne karkotetaan ne henget... Et ois tosi kiva jos joku kertois...
Henkien karkotus
4
1105
Vastaukset
- Pelle Hermanni
Kutut papin paikalle jos et osaa itse. Tietenkin ulkolukuna kun vedät siihen päälle "Isä meidän" -rukouksen, niin eiköhän ne 'pahat henget' sillä katoa.
Ja asiasta kolmanteen, mitä kaikkea teille tapahtui, kun "pelasitte"?- katoa
Markku Koivisto antoi ohjeet, että pitää öljyllä voidella jokainen oven pihtipieli ja ikkuna-aukko ja tuuletusaukko. Ja henkilön joka "ajaa henget pois" tulee olla uskossa. Mielellään kaksi taikka kolme henkilöä. Ja on käskettävä Jeesuksen nimessä saatanan väistyä ko. talosta/huoneesta etc. Vaika itse ei olisi pelannut, mutta jos joku ko. asunnossa tai huoneessa on joskus pelannut voi talo/huone olla "saastunut."
Ja ennenkaikkea spiritismiä ei tule koskaan pelata! - Isä Merryn
katoa kirjoitti:
Markku Koivisto antoi ohjeet, että pitää öljyllä voidella jokainen oven pihtipieli ja ikkuna-aukko ja tuuletusaukko. Ja henkilön joka "ajaa henget pois" tulee olla uskossa. Mielellään kaksi taikka kolme henkilöä. Ja on käskettävä Jeesuksen nimessä saatanan väistyä ko. talosta/huoneesta etc. Vaika itse ei olisi pelannut, mutta jos joku ko. asunnossa tai huoneessa on joskus pelannut voi talo/huone olla "saastunut."
Ja ennenkaikkea spiritismiä ei tule koskaan pelata!Aivan.
Öljyllä pitää muistella voidella säännöllisesti myös kaikki saranat, niin loppuvat aaveiden yölliset kitinät. Lisäksi ikkunanpielien öljyämisen jälkeen kun vaihtaa tiivisteet tai laittaa vähän silikonia, loppuu verhojen lepatus.
- Ilyrion
Isä meidän rukous tepsii lähes aina - ellei siis olla tekemisissä "järeämpien" (itsepäisempien) henkien kanssa. Öljyn lisäksi olen kuullut jotain juttuja suolasta, mutta tietääkseni se estää henkiä niin kuin seinä karkottamisne sijaan.
Yleinen periaatteeni itse on, ettei ketään tarvitse kuunnella ellei halua, oli henkilö siten elävä, tai kuollut. Jos ihminen on ollut kusipää eläissään, se on sitä takuulla vielä kuoltuaankin.
Kaiken A ja O on kuitenkin ettei pelkää. Se voi tuntua vaikealta, mutta jos oikein napakasti käskee että antaa heittää (kuten jollekin tavallisellekin vittuilijalle) niin eiköhän sitä suurin osa lähde.
"Minä kiellän sinut, Jeesuksen nimeen katoa...plaa plaa plaa... kaipa se tepsii. Pitää kuitenkin varoa ettei tule turhaan loukanneeksi, sillä kuten jos menet lauantai iltana aukomaan päätä jollekin piripäälle, se vetäisee sinua kuonoon. Ja se sama piripää tekee sen saman taatusti vielä kuoltuaankin - joskin henkitasolla, ja se onkin sitten yleensä vakavampi juttu. Aaveilla tuppaa joskus olemaan kieroutunut huumorintaju.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei2047235- 1792296
- 1131788
- 511450
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️651413Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢571216Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1021155Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?71086- 411049
Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan2711038