Mä kun luin näitä niin tuli vaan mieleen ku ollaan kavereitten kaa pelattu ja ei olla tiedetty et miten ne karkotetaan ne henget... Et ois tosi kiva jos joku kertois...
Henkien karkotus
4
1185
Vastaukset
- Pelle Hermanni
Kutut papin paikalle jos et osaa itse. Tietenkin ulkolukuna kun vedät siihen päälle "Isä meidän" -rukouksen, niin eiköhän ne 'pahat henget' sillä katoa.
Ja asiasta kolmanteen, mitä kaikkea teille tapahtui, kun "pelasitte"?- katoa
Markku Koivisto antoi ohjeet, että pitää öljyllä voidella jokainen oven pihtipieli ja ikkuna-aukko ja tuuletusaukko. Ja henkilön joka "ajaa henget pois" tulee olla uskossa. Mielellään kaksi taikka kolme henkilöä. Ja on käskettävä Jeesuksen nimessä saatanan väistyä ko. talosta/huoneesta etc. Vaika itse ei olisi pelannut, mutta jos joku ko. asunnossa tai huoneessa on joskus pelannut voi talo/huone olla "saastunut."
Ja ennenkaikkea spiritismiä ei tule koskaan pelata! - Isä Merryn
katoa kirjoitti:
Markku Koivisto antoi ohjeet, että pitää öljyllä voidella jokainen oven pihtipieli ja ikkuna-aukko ja tuuletusaukko. Ja henkilön joka "ajaa henget pois" tulee olla uskossa. Mielellään kaksi taikka kolme henkilöä. Ja on käskettävä Jeesuksen nimessä saatanan väistyä ko. talosta/huoneesta etc. Vaika itse ei olisi pelannut, mutta jos joku ko. asunnossa tai huoneessa on joskus pelannut voi talo/huone olla "saastunut."
Ja ennenkaikkea spiritismiä ei tule koskaan pelata!Aivan.
Öljyllä pitää muistella voidella säännöllisesti myös kaikki saranat, niin loppuvat aaveiden yölliset kitinät. Lisäksi ikkunanpielien öljyämisen jälkeen kun vaihtaa tiivisteet tai laittaa vähän silikonia, loppuu verhojen lepatus.
- Ilyrion
Isä meidän rukous tepsii lähes aina - ellei siis olla tekemisissä "järeämpien" (itsepäisempien) henkien kanssa. Öljyn lisäksi olen kuullut jotain juttuja suolasta, mutta tietääkseni se estää henkiä niin kuin seinä karkottamisne sijaan.
Yleinen periaatteeni itse on, ettei ketään tarvitse kuunnella ellei halua, oli henkilö siten elävä, tai kuollut. Jos ihminen on ollut kusipää eläissään, se on sitä takuulla vielä kuoltuaankin.
Kaiken A ja O on kuitenkin ettei pelkää. Se voi tuntua vaikealta, mutta jos oikein napakasti käskee että antaa heittää (kuten jollekin tavallisellekin vittuilijalle) niin eiköhän sitä suurin osa lähde.
"Minä kiellän sinut, Jeesuksen nimeen katoa...plaa plaa plaa... kaipa se tepsii. Pitää kuitenkin varoa ettei tule turhaan loukanneeksi, sillä kuten jos menet lauantai iltana aukomaan päätä jollekin piripäälle, se vetäisee sinua kuonoon. Ja se sama piripää tekee sen saman taatusti vielä kuoltuaankin - joskin henkitasolla, ja se onkin sitten yleensä vakavampi juttu. Aaveilla tuppaa joskus olemaan kieroutunut huumorintaju.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1412817Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2742487Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?301483Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351462- 1211192
- 1081143
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131032Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La59906Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.305894