spiritismin jälkeen

halipimu91

Ollaan pelattu spiritismiä kavereitten kaa... Me huomattiin et kaikki koirat alko kattooon meitä sen jälkeen tai oikeestaan Mimmua (nimi muutettu)... Sit sen kuva hävis ja löyty kumminkin kaverin kengästä.. Sit tapahtu viel yx juttu. Oltiin hajottamassa sitä lasia ni mimmu heitti sen lujaa päin asfalttia ni mix se ei menny rikki ekalla kertaaaa...

6

1306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Othl

      Olette varmaan suututtaneet kenkun haltijan!

      • halipimu91

        Ootkos ite ikinä kokeillu Spiritismiä???


    • Pelle Hermanni

      "Me huomattiin et kaikki koirat alko kattooon meitä sen jälkeen tai oikeestaan Mimmua (nimi muutettu)"

      - Ehkäpä vain mielikuvituksenne laukkaa normaalia kovemmalla vauhdilla? Tuskin ne koirat sen kummemmin katsovat kuin ennenkään.


      "Sit sen kuva hävis ja löyty kumminkin kaverin kengästä."

      - Niin minkä kuva hävisi?


      "Oltiin hajottamassa sitä lasia ni mimmu heitti sen lujaa päin asfalttia ni mix se ei menny rikki ekalla kertaaaa..."

      - No tuo nyt ei ole mikään mahdottomuus. Siihen vaikuttaa kulma missä se on heitetty, voimakkuus, maan epätasaisuudet sekä muut fysiikalliset tekijät.

      Kertoisitko kuitenkin hieman tarkemmin, että mitä te varsinaisesti teitte, kun "pelasitte"?

      • mä vaan

        Mitä ihmettä sä kyselet joka viestiketjussa.. teetkö jotain tutkielmaa?? =)


      • Pelle Hermanni
        mä vaan kirjoitti:

        Mitä ihmettä sä kyselet joka viestiketjussa.. teetkö jotain tutkielmaa?? =)

        Kyselen sen takia, että itseäni kiinnostaa tälläiset tapaukset, joissa on tapahtunut jotakin yliluonnollista.

        Syy, miksi jokaisessa keskustelussa yritän tietää mahdollisimman yksityiskohtaisesti on yksinkertaisesti se, että monet henkilöt, joiden tarina on puhtaasti oman päänsä tuotosta (ei ole tapahtunut mitään, kunpahan vain keksii saadakseen huomiota täällä), eivät viitsi näihin vastata, sillä mitään ei ole edes tapahtunut.

        Jos henkilöllä on tarkat tiedot kertoa tapahtumasta, on tapausta helpompaa uskoa, sillä tapahtumat on "tarpeen mukaan" mahdollista tarkistaa (tuskin tarkistan, ellei ole todella uskottava juttu).

        Jos "oikea" tapahtuma näyttäisi olevan kyseessä, tahtoisin tietää tapahtumasta tarkemmin, jotta voisin kenties jopa itse käydä paikan päällä (jos jokin hylätty talo tms. jossa tapahatuu yliluonnollisia), sillä olisi mielenkiintoista saada tutkittua tämmöisiä juttuja. Pääosin en näihin kuitenkaan usko. Siksi siis tarkemmin utelu, sillä sepustettuihin tarinoihin ei viitsitä keksiä lisää sepustuksia monestikkaan.

        Ja kyllä, teen tavallaan tutkielmaa, mutta vain itseäni varten.


    • axy

      Nyt halua puuttua tähän sen tarkemmin kuin kysyä että muistitteko kysyä lupaa hengiltä pelin lopettamiseen? Siihen täytyy saada lupa, jos lupaa ei heti saa on odotettava hetki-vaikka ihan hiljaa ja sitten yritettävä uudelleen..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      365
      7906
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      113
      5583
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      111
      4643
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      27
      4450
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      175
      4411
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3957
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3853
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3737
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      37
      3647
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3471
    Aihe