Sijoitin vähäiset roponi vm 92 Camryyn, siis siihen uudempaan malliin jossa on 2.2 kone. Ajettu on jo jonkin matkaa yli 200tkm. Pelleiltään ja sisätiloiltaan auto on hämmästyttävän siisti, mutta onko teillä kokemusta tekniikan kestävyydestä. Itse ajattelin että jos kerran 1.6:illa Corolloilla päästellään puolta miljoona kilometriä, niin kaipa tuo 2.2 kone vähintään saman kestää?! Auto on säännöllisesti huollettu, ja öljyt vaihdettu 10tkm:n välein.
Erehdyinkö?
Uusiomistaja
4386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Juuri tämä malli Camreistä on ehkä kaikkein kestävin, sillä ajat vielä paljon.
erittäin hyvä syy olettaa, että tekniikka on vieläkin paremmassa kunnossa. Eikös vanhempien Camryjen ruosteongelmat ole auton pahin vika.
Kyllä kestää jos on vähänkään samanlainen kuin sitä edeltävä malli. Mulla on juuri se edeltävä malli vuodelta -87 kaksi litraisella ruiskulla, mittarissa 294 tkm eikä mitään ongelmia koneen tekniikassa.
Sukulaisella oli juuri samanikäinen camry. Auto oli ajettu 360 thk. Tekniikka ja kori erinomaisessa kunnossa. Ei vikoja juuri laisinkaan.