mulla on kasapäin kerättyjä arabian astioita, pääasiassa EI niin hyvökuntoisia. Huutonettiin olen laittanut ja ihan minimihintaan ja 14pv:n aikana jotain pari katsojaa ollut ja mitä katselin muita ilmoituksia niin ei siellä huutoja ollut paljon missään. Ilmeisesti huutonetin suosio laskenut sen jälkeen kun itse n5v sitten siellä olen asioinut. Oisko tori.fi sitten parempi paikka? vai mikä? kirpparille vähän hankala lähteä myymään kun liikun jalkapelillä.. KIITOS!
netissä eroon arabian astioista!! mikä parasta paikka
5
433
Vastaukset
- tuhnukkatuka
Huomasin myös, ettei tuol Huutonetis paljon käy kauppa. Kokeile tuota Tori.fi.
- a-kauppias
Voi olla, että läjä ei niin hyväkuntoisia (=huonokuntoisia?) ei taida kiinnostaa missään kauppapaikassa. Hyväkuntoisistakin on tällä hetkellä melkoinen ylitarjonta.
Meillä liikkeeseen tarjotaan ostettavaksi noin kymmenenkertainen määrä tavaraa verrattuna siihen, mitä saamme nyt myytyä. Jos nyt olisi tiedossa edes jonkinlainen lupaus paremmista ajoista, niin tavaraa saisi tankattua varastoon todella edullisesti.
Ihmetyttää vain esim. nämä facebookin kirppisryhmien hintapyynnöt, tosin ei niistä monikaan sitten taida käydä kaupaksi. - a.rabbi
kyllä ehjä siisti arabia menee.kupeista ja lautasista täytyy olla jonkinlainen sarja.irto sellaisilla ehjinäkään ei juuri arvoa.euron voi joku maksaa irtolautasesta jos hältä puuttuu.jostain vanhoista erikoisemmista,kaksnokkakannu,papukaijakannu yms. voi jotain saadakin vaikka pala puuttuu.
risaa roskaa ei kannata kaupata missään,ei torilla sen tyhmempiä ihmisiä ole. - kysynvaan=)
Näimpä se on, kokeilen toria ja jos siellä ei kaupaksi mene niin jääkööt komeroon odottamaan parempia aikoja!!
- Aitoa Arapiaa
Asia voi olla niin, että yhä laajemmalle joukolle keräilijöitä on selvinnyt, että pelkkä "Arabia" ei riitä. On erilaisia malleja, suosittuja, havinaisempia, vaikeasti saatavia ja sitten sitä arkitavaraa, jota on käytetty vuosia ja lopulta kukkapurkkien alla vesivatina.
Yhä useammalle on selvinnyt, että hyväkuntoinen astia on ehjä, ei kolhuja eikä kulumia.
Kaikeksi onneksi kierrätetään etupäässä hyvää tavaraa.
Kirpputoreilla myydään joskus sellaisia astioita, joita antiikkiliikkeet eivät huoli, ja silti ne hinnoitellaan korkealle. Jouduin kerran suorastaan sanasotaan erään kirpputorimyyjän kanssa, kun hän oli hinnoitellut piippuleimalla merkitys voipytyn paljon kalliimmaksi kuin antiikkiliike tai messumyynti. Moni kirpputorilla kävijä ei tiedä hintatasosta mitään.
Muumimukien arvostus alkaa olla älyttömyyksissä. Olkoon vain Toven tuotantoa, mutta ne on tehty jossakin kaukomaassa, eikä niillä ole varmaankaan suurta arvoa joidenkin vuosien kuluttua, koska niitä on jokaisella myyjällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2993607Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell291996Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.441626- 841481
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.881208- 1431159
- 811064
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.951012Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.211846Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61777