Olen eilen soittanut suomi 24seen ,ja kysyin meidän seriffistä.Eivät tieneet mitään ,mutta lupas ottaa selvää miksi tämä ei toimi.
Kerroin kuinka valtaväestö nimittelee ja solvaa täällä.Eikä kukaan siivoo täällä.Muunmuassa kerroin minkä nimiset on pahimpia.Lupasi että muutosta on tulossa.
Kerroin kuinka valtaväestö nimittelee ja solvaa täällä.Eikä kukaan siivoo täällä.Muunmuassa kerroin minkä nimiset on pahimpia.Lupasi että muutosta on tulossa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tämä keskustelupalsta on merkki suomessa vallitsevasta rasismista. Muita kansanryhmiä ei hyväksytä ja keskustelusta huomaa, että romaaneihin kohdistuu suoranaista väkivaltaa. Hitleriä ihannoidaan ja levitetään hänen lausuntojaan. Olen sitä mieltä että jokaisen olisi rekistöröitävä oma nimimerkki ja ne henkilöt jotka antavat rasistisia tai muuten uhkaavia lausuntoja on varoituksen jälkeen poistettava keskustelusta.
Terveisin
Ukkeli ruotsista
Olen samaa mieltä!!!Pääkallomies arveli että seriffi ois pidätettynä!!!!Aina vaan jatkuu nämä törky jutut!!!
Ois ihan hyvä kun sinne 24seen soittas joku muukin niin voisivat ottaa jotain kantaakin näiin juttuihin.
Olen kanssanne samaa mieltä, vaikka kuulunkin ns. valtaväestöön. Otan pikimmiten yhteyttä suomi24:n ylläpitoon ja ilmoitan näistä törkeyksistä tällä palstalla. Asioihin on puututtava, näin ei kertakaikkiaan voi jatkua. Minä rekisteröin nimimerkin heti sen jälkeen. Yhdessä asia onnistuu!
Oot niin lipeetä et epäilen sua.Mielistelijät ja hännän heiluttajat on aina inhottanut.Talonpoika vaivanen.
Se on sangen tervettä näinä aikoina. Tuliko kuitenkaan mieleesi, että täällä tosiaan voisi olla myös inhimillinen ihminen, joka sattuu tosissaan välittämään Suomen vähemmistökansojen hyvinvoinnista? Erehdyt kohdallani, jos epäilet. Siihen sinulla kuitenkin on myös oikeus. Hyvää, ei lipevää jatkoa sinulle!
Olen ollut viikon ulkomaanmatkalla, joten en ole päässyt näitä viestejä lukemaan.
Tulin tänä aamuna ja olen nyt yrittänyt siivota tätä palstaa. Totuus kyllä on se, että perässä en pysy näistä rasistisista kirjoituksista, vaikka istuisin yötä päivää koneen ääressä.
Yritän pitää palstan siistinä ja asiallisena.
Kaikkea hyvää sinulle!!!