vauvakuumetta...

.....

Onko muita samassa tilanteessa olevia?? Meillä lapset 9 ja 6v.. ja nyt ollu jo jonkin aikaa kuumetta kolmosesta.. työkaverit puhuu töissä päivittäin ettei enää yhtään lasta lisää tai muutenkin niin lapsia vastaan.. aika yksin siis työpaikalla kuumeilun kans.. mies on täysillä mukana kolmosen hankinnassa.. ehkäisy jätetty jo pois..ikää itsellä 31 ja miehellä 32..Onko siis hullua haaveilla ns iltatähdestä??

3

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kannata

      On. Ei töissä kuulukkaan jauhaa sontaa mistään lapsista. Siellä tehdäön työt ja lähdetään kotiin. Ihan turha taakka yhteiskuntaan se kolmas lapsi olisi. Sama kun koitatte kestää arkea ja elämää.

    • tulevaisuudessa äiti

      Tee lapsi vain. Ei se edes minun mielestäi ole ns. iltatähti :) Äitini teki 40-vuotiaana vielä pojan ja isäni sai 48-vuotiaana vielä kaksospojat :D kummallakin siis uusperheet. Tee vielä kun voit! Kolme on uusi kaksi :) Edellisen kommentin kirjoittajalla on jotain vikaa, ei voi kenties itse saada lapsia tai on muuten vain sosiaalisesti rajoittunut.

    • Isä

      Tee vain. Jos kerran on mahdollisuus. Meidän "iltatähti" (neljäs) syntyi kun olin 36. Eli lapset 13,11,9 ja 2 vuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      239
      4399
    2. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      17
      4139
    3. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      38
      3960
    4. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      34
      3915
    5. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      161
      3824
    6. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      26
      3802
    7. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      124
      3562
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      20
      2974
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      19
      2905
    10. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      262
      2640
    Aihe