Onko muita samassa tilanteessa olevia?? Meillä lapset 9 ja 6v.. ja nyt ollu jo jonkin aikaa kuumetta kolmosesta.. työkaverit puhuu töissä päivittäin ettei enää yhtään lasta lisää tai muutenkin niin lapsia vastaan.. aika yksin siis työpaikalla kuumeilun kans.. mies on täysillä mukana kolmosen hankinnassa.. ehkäisy jätetty jo pois..ikää itsellä 31 ja miehellä 32..Onko siis hullua haaveilla ns iltatähdestä??
vauvakuumetta...
.....
3240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
On. Ei töissä kuulukkaan jauhaa sontaa mistään lapsista. Siellä tehdäön työt ja lähdetään kotiin. Ihan turha taakka yhteiskuntaan se kolmas lapsi olisi. Sama kun koitatte kestää arkea ja elämää.
Tee lapsi vain. Ei se edes minun mielestäi ole ns. iltatähti :) Äitini teki 40-vuotiaana vielä pojan ja isäni sai 48-vuotiaana vielä kaksospojat :D kummallakin siis uusperheet. Tee vielä kun voit! Kolme on uusi kaksi :) Edellisen kommentin kirjoittajalla on jotain vikaa, ei voi kenties itse saada lapsia tai on muuten vain sosiaalisesti rajoittunut.
Tee vain. Jos kerran on mahdollisuus. Meidän "iltatähti" (neljäs) syntyi kun olin 36. Eli lapset 13,11,9 ja 2 vuotta.