Heips! Kaipaisin teidän kokemuksia koulunkäyntiavustajan opinnoista sekä myös työstä kyseisellä alalla? Kuuluuko opintoihin harjoittelua koulussa? Oletteko viihtyneet töissä koulussa?
Itse olin joskus työharjoittelussa koulussa kouluavustajana n.3 kuukautta ja tykkäsin olla siellä. :) Tiedän, että palkka ei kyseisellä alalla ole hirveän hyvä, mutta raha ei ole minulle tärkeintä.
Koulunkäyntiavustajan opinnoista ja töistä kokemuksia?
Avustajaksi kouluun?
1
146
Vastaukset
- viljaa
Itse opiskelen kyseistä alaa ja ainakin meillä on silleen, että työpaikalla on pääosa ajasta ja ehkä noin 4/kk on lähipäiviä koulussa. En sen kummemmin osaa viel itse sanoa kun vasta ensimmäinen näyttö tulossa. Mut tähän asti olen tykännyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979