Pakko ottaa puheeksi. EIkö nämä puumalan hinnat ole jotain aivan posketonta. 61 neliötä ja 400 tonnia?
http://www.etuovi.com/kohde/509230?sc=LLpuumala&pos=10#.VDdgIb7stGc
http://www.etuovi.com/kohde/509230?sc=LLpuumala&pos=10#.VDdgIb7stGc
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Köyhä siellä taas vinkuu!
P=Puumala=Paratiisi= Paras Mökkimaakunta
Puhdas Suur-Saimaa, Mahtavat maisemat, Kesällä vireä Puumalan Keskusta.
Saarimökki Puumalassa vuodesta 2010,
En vaihtaisi muualle.
Eihän sieltä puutu kuin meri. Itse en ostaisi järven rannalta, edes Saimaalta (joka ehkä olisi se toiseksi paras vaihtoehto), mutta kuitenkin mereltä ja saaresta (eivät sukulaiset tule ilmoittamatta).
aivan järjetöntä, ei saa milloinkaan noilla hinnoilla myytyä, kaikki ei välttämättömät, harrastukseen, vapaa-ajan viettoon laskevat eniten, mökki maaseudulla.
sinulla oli 2 vuotta sitten arvokas mökki saimaalla, sinulla ei ole 2 vuoden kuluttua arvokasta mökkiä saimaalla. 100 000 on kohta kova hinta.
Posketonta joo, mutta jos joku maksaa niin mitäpä se meille köyhille kuuluu.
Miksi kaikki kuvat rannasta puuttuivat?
Erillinen rantasauna, mutta kuinka kaukana?
Hieno talo, mutta kun sijaitsee tuolla periferiassa, niin voisi kiinnostaa edes vähän, jos tontti olisi kaunis ja ranta hyvä.
Jotenkin ymmärrän vielä jonkun keskivertoa parempaa tasoa olevan lomamökin, mutta sitä olen ihmetellyt jo pitkään veneellä ohi ajellessani ketkä näitä ostavat:
http://www.etuovi.com/kohde/627336?sc=M20558095
http://www.etuovi.com/kohde/7111756?sc=M20558095
No joo, ei kukaan mutta keiden on ajateltu ostavan? Veli venäläinen ostaa noilla hinnoilla ennemmin vanhan linnan jostain, missä sekä ilmasto että heihin suhtautuminen on hieman myönteisempää.
Vastaavia uudisrakennuksia on aika paljon tuossa ensimmäisen kohteen ympäristössä.
Mutta kuka tosiaan Puumalassa tuollaisia ostaa? Paikallisilla on omat valmiit torppansa ja rantatiluksensa enkä oikein vakuutu Puumalan vetovoimasta tavalliselle palkansaajalle.
Kaislikkoon ruopattu ranta!
Mitä järkeä on rakentaa satojen tuhansien huvila huonolle tontille?
Huonolle tontille ei kannata rakentaa kallista mökkiä ja hyvälle halpaa näin se vaan menee jos ei sitten tarkoitus tehdä "tiliä" heti.
Tontti ja itse tehden saa mieleisen ja se siitä mutta osa porukoista juurikin sitä että mulle heti ja kaikki , no euroilla saa mutta tuntuuko se sitten siltä omalta
(rakennuttaminenkin lasketaan itse tekemiseen jos ne niput ovat kunnossa :)