kertoisitteko pupun omistajat et onks teillä koko ajan ruokaa tarjolla pupullenne? ja sitte kans et mitä kaikkee pupulle voi antaa niinku porkkanaa.. mun mitä muuta? vastatkaa kiitos.. :)
auttaisitteko?
4
242
Vastaukset
- Hermanni
Kanin ruokavalion peruskivi on kuiva, hyvälaatuinen heinä sekä raikas vesi, joita on oltava tarjolla joka ikinen hetki.
Tuoretta säännöstellen kerran-pari päivässä, kuten myös pellettejä.
Sallittuja/kiellettyjä ruokia:
http://www.puput.net/keskustelu/index.php?board=15;action=display;threadid=4828
Pellettien annostelu:
http://www.puput.net/keskustelu/index.php?board=15;action=display;threadid=14209 - lumikki
joo kyllä kanilla pitää olla aina kuiva ruokaa ja siihen kuuluu pelletit,jyvät,herkkuja,maisseja,auringonkukuansiemenii....yms (kaupassa myydään sekoituksia ne on hyvii) ja kanille voi antaa porkkanaa kurkkuu mut älä anna paljoo ku masu menee löysälle;):)x)
- ----
mä oon kyllä kuullu ettei auringonkukan siemeniä eikä pähkinöitä saa antaa ku lihoo niin paljon..
- Anonyymi
pitää olla ruokaa koko ajan tarjolla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2649455IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3056638Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681594Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721023Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311738