Tervakosken talopalo

savustettu kylä

Tervakoskella paloi kartanontiellä tänään talo. Talo oli kuulemma autio, mutta kiinnostaisi tietää, mikä tuon talon historia on? Alue ainakin vaikutti historiaa omaavalta korttelilta. Oliko rakennus mahdollisesti kortteliin kuuluva?

Toinen mieltä askarruttava kysymys on se, miten tuollainen autiona ollut talo syttyi palamaan?

5

515

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • savuton.

      Eikö sitä jo ihmetelty, miten autio kirkkokin syttyi?.

    • pougvvcjug55

      Miten vähikkälästä on tultu tänne ja sytetetty? Autolla . Mopolla.

    • vahtikoira

      1 § (21.4.1995/578) Tuhotyö.

      Joka
      sytyttää tulipalon,siten, että teko on omiaan aiheuttamaan yleistä hengen tai terveyden vaaraa taikka että siitä on yleistä erittäin huomattavan taloudellisen vahingon vaaraa, on tuomittava tuhotyöstä vankeuteen vähintään neljäksi kuukaudeksi ja enintään neljäksi vuodeksi.


      Janakkala on kumma paikka. Kun jollain jää auto tien poskeen, se poltetaan. Kun jollain on talo tyhjillään, se poltetaan. Puhumattakaan viime kesän oudot maastopalot esim Konttilassa. Jos joku näitä tulia sytyttelee huvikseen, olis nyt sitten korkee aika lopettaa. Ei siellä vankilassa tai vankimielisairaalassa ole niin herkulliset oltavat, että kannattaa näitä pöljäntöitä jatkaa..

    • tutkia Pesonen

      Mopopoikien tupakkipaikka. Vähikkälän suunnalta,mopo,tupakka. Eipä ole vaikea!

    • teitä valvotaan

      Eiköhän tätäkin salailla ettei tulevaisuuden unelmavekarat saisi ikävää leimaa omistajien kustannuksella.

      Samana viikonloppuna Martintiellä roskikset palaa, mutta ei siinä mitään, kun lienee liikaa sidonnaisuuksia näiden kodissa viranhaltijoihin.

      Hys..hys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan

      Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam
      Kotimaiset julkkisjuorut
      355
      1436
    2. Minkä ikäistä ikävöit?

      Minkä ikäinen hän on ja mitä hän sinulle merkitsee/merkitsi?
      Ikävä
      74
      1415
    3. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      312
      1191
    4. Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin

      Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀
      Haapavesi
      46
      1107
    5. Aika pieni se on

      Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht
      Haapavesi
      33
      935
    6. Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin

      Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆
      Maailman menoa
      231
      914
    7. vinkki miehille

      Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli
      Ikävä
      163
      878
    8. Kiitos siitä

      Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak
      Ikävä
      40
      845
    9. Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa

      Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso
      Tv-sarjat
      20
      827
    10. Pelekäätkönä mua?

      Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te
      Ikävä
      42
      804
    Aihe