onko siellä mitään...? siis onko järkeä ihastua hankolaiseen? vai kannattaako koko paikka jättää omaan arvoonsa...
Hanko
4
977
Vastaukset
- hipsu
Hankohan on kesäkaupunki, syksyllä kaupunki hiljenee aikalailla. Mutta ei se ole esteeksi ihastumiselle. On hirmuisesti järkeä ihastuessa hankolaiseen :D. Sitäpaitsi Hangosta voi aina muuttaa pois.
- kepa
hangossa on parasta maantie joka vie tammisaareen päin.
- kirjoittaa
kepa kirjoitti:
hangossa on parasta maantie joka vie tammisaareen päin.
asiaa..... hanko on ahdasmielinen pieni junttikylä, voit asua siel kymmenen vuotta kunnes joku päivä huomaat tosiasian: olet ollut persnuolijalauman ympäröimänä ja ainuttakaan ystävää ei ole ollu. kaksnaamaista peliä harrastetaan siinä kylässä viimeisen päälle, ja osataan peitää hyvin!!
- kirjoitan myös
kirjoittaa kirjoitti:
asiaa..... hanko on ahdasmielinen pieni junttikylä, voit asua siel kymmenen vuotta kunnes joku päivä huomaat tosiasian: olet ollut persnuolijalauman ympäröimänä ja ainuttakaan ystävää ei ole ollu. kaksnaamaista peliä harrastetaan siinä kylässä viimeisen päälle, ja osataan peitää hyvin!!
Samaa mieltä kun kepa, ihan saatanan persnuolijoita on hankolaiset. Juntimpaa porukkaa saa sit ettiä, sitä se eristäytyminen sinne niemenkärjelle teettää.
Kateellisempaa porukkaa saa ettiä, mikäli hangossa meinaa olla niin omia asioitaan ei kannata puhua sit lainkaan! Kateus iskee heti ja lujaa, en suosittele sitä kylää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o2205326Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki353111Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.1322403"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää2101983Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol631520Niin että miten
Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua75881Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun
Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan8761Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet
Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni122747- 50721
Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa
Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui7687