Thaimaalaiset täys- työllisyyteen suomessa nyt ja orjatyöhön, 30 eskon päiväpalkka käy viranomaisille näemmä ja heille" taikuille "käy ja kelpaa nykyjään lämmittämätön latokin majaksi kun vaan pihalla luksusta eli vanha armeijan soppatykki riisin keittoon...esim,"siivikko"Pudasjärvellä .....kesät marjastaa,/talvi rinnekesuksien tamppaukseen ja muuhun irroitteluun,/kevättalvet koiranpaskankeruuseen taajamista ja pilkkeentekoon kylille käettömille työttömille /,ei tarttis virosta völjätä enää saunaklapeja suomeen.
MÖLYÄ
5
193
Vastaukset
- kaikki hommiin
miks vain thaikut, kun noita mamuja ja mustilaisia on kuin raatokärpäsiä loisimassa haaskalla.
- Ärripurrii
Mitä,heillähän maahanmuutto status, toisilla" kurjan "syntymän lapsilisän jatkeena heti eläke ,mitä veronmajasajat maksaa, sossu maksaa kaiken ylimmän mukaan yli rajan ......sossuntantan harkinnan mukaan perkele sanon vaan.
- tuetpers...,,,,,,
Ärripurrii kirjoitti:
Mitä,heillähän maahanmuutto status, toisilla" kurjan "syntymän lapsilisän jatkeena heti eläke ,mitä veronmajasajat maksaa, sossu maksaa kaiken ylimmän mukaan yli rajan ......sossuntantan harkinnan mukaan perkele sanon vaan.
satun käväsemään muutaman kuukauven töissä. nyt työttömänä taas ja kaikki tuet peritään "liikaa" maksettuina pois. vaikka alussa tiedotettiin, ettei lyhyempi työsuhde vaikuta tukiin mitenkään, voihan... !
- talkkari ite
Hyvä juttu, että saadaan pummit duuniin!
- ei taija tietää ?
heh, tietääkös talkkari mikä oli sepeteoksen poikien isän nimi ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4612775Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152615Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2671575Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841174Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4401121Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631088- 156960
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41928- 56879
- 79875