Thaimaalaiset täys- työllisyyteen suomessa nyt ja orjatyöhön, 30 eskon päiväpalkka käy viranomaisille näemmä ja heille" taikuille "käy ja kelpaa nykyjään lämmittämätön latokin majaksi kun vaan pihalla luksusta eli vanha armeijan soppatykki riisin keittoon...esim,"siivikko"Pudasjärvellä .....kesät marjastaa,/talvi rinnekesuksien tamppaukseen ja muuhun irroitteluun,/kevättalvet koiranpaskankeruuseen taajamista ja pilkkeentekoon kylille käettömille työttömille /,ei tarttis virosta völjätä enää saunaklapeja suomeen.
Vastaukset 5
- kaikki hommiin
miks vain thaikut, kun noita mamuja ja mustilaisia on kuin raatokärpäsiä loisimassa haaskalla.
- Ärripurrii
Mitä,heillähän maahanmuutto status, toisilla" kurjan "syntymän lapsilisän jatkeena heti eläke ,mitä veronmajasajat maksaa, sossu maksaa kaiken ylimmän mukaan yli rajan ......sossuntantan harkinnan mukaan perkele sanon vaan.
- tuetpers...,,,,,,
Ärripurrii kirjoitti:
Mitä,heillähän maahanmuutto status, toisilla" kurjan "syntymän lapsilisän jatkeena heti eläke ,mitä veronmajasajat maksaa, sossu maksaa kaiken ylimmän mukaan yli rajan ......sossuntantan harkinnan mukaan perkele sanon vaan.
satun käväsemään muutaman kuukauven töissä. nyt työttömänä taas ja kaikki tuet peritään "liikaa" maksettuina pois. vaikka alussa tiedotettiin, ettei lyhyempi työsuhde vaikuta tukiin mitenkään, voihan... !
- talkkari ite
Hyvä juttu, että saadaan pummit duuniin!
- ei taija tietää ?
heh, tietääkös talkkari mikä oli sepeteoksen poikien isän nimi ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l272906Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni46700- 67665
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34571- 52554
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona30486- 48467
- 30459
- 38450
En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta
Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.45437