Hertsi sentään.... oven kun aukaisee niin jätesäkit levällään, roskikset pullollaan... pitkät jonot, ei pikaruuasta toivoakaan ja vielä kun pääse kotiin niin masu sekaisin!
Sotkuinen Mc Donalds!
US "fast" food
9363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Venäjän valtiollinen elintarviketurvallisuusviranomainen on määrännyt neljä McDonald’s-ravintolaa suljettavaksi Moskovassa. Viranomaisen mukaan ravintolat ovat syyllistyneet ”lukuisiin” terveysrikkomuksiin.
http://www.taloussanomat.fi/ulkomaat/2014/08/20/venaja-maarasi-mcdonalds-ravintoloita-suljettavaksi/201411571/12
oikein käyvät syömässä? Ruskitko? Etteivät asialla kuitenkin olisi omat suomalaiset kasvattamatta jääneet kullannuppumme, venäläisiä mitenkään puolustelematta.
Entisaikaan sai grillistä kunnon hampurilaisia: isot sämpylät, kunnon pihvit, kurkkusalaatit ja muut herkut: Miten nykyajan hampurilaispihvit voivatkin maistua niin sitkeältä, jänteiseltä, "selluloosamaiselta?"
Kyllä niitä nykyrilleiltäkin saa, Tuelta ainakin. Tiiä sit mis sie oot käyny ku jotai selluloosaa oot syöny.
Aikansa kutakin.
Suomalaiset syö sen verran pillereitä että kannattaisi käyttää ne lääkerahat esim. superfoodiin: sieltä sitä terveyttä saa, ei pilleripurkeista!
Se on katsokaas niin...
Että mitä enemmän sairaita ihmisiä, sitä enemmän lääkebisnes takee rahaa.
Sotkuista on kyllä tänne kirjoittavien kirjoituskin, heh! Äidinkielemme ei luulisi olevan tuollaisen raiskauksen arvoista, heh!
Huoh, aina tää sama oikeinkirjoituspoliisi terrorisoi...
"Oikeinkirjoitus"
Miksi kirjoitusta pitäisi kahlita? Sen takiako että se antaisi jollekkin pilkun ns* kovapalkkaisen, turhan työn julkisella sektorilla?
Kieli kehittyköön!
Ei musiikkiakaan saa kahlita samoihin kaavoihin joita joku sitten valvoo että meneekö se nyt juuri samalla tavalla kuin joskus 50-vuotta sitten!?
Järjetöntä.
Kuka voi olla niin fakkiutunut!?
Voin suoralta kädeltä sanoa tälläisen pilkun viilaajan poliittisen taustan:
SDP.
Sosialismi perustuu paitsi läheisriippuvaisuuteen myös fakki-idiotismiin: ihmiset urautuvat samaa toistaviin kaavoihin eivätkä enää hallitse kokonaisuuksia kuten esim. yrittäjät.
Törkeää väärää mainontaa McDonald's..Lappeenrannassa on useana vuotena Valtakadulla Yliopiston Apteekin vierellä mäkkärin mainos ilmoittanut lähimmän mäkkärin olevan 1000 m päässä. Ja katin viikset; netin karttapalvelunkin avulla näkee että linnuntietäkin matka on 1300 m.