Avitar, Konventa Seta

Onko kellään kokemuksia Riikan hotelleista Avitar ja Konventa Seta?

Ollaan menossa joulukuussa omatoimimatkailijoina ja kiinnostaisi tietää onko nuo hotellit asiallisia?

Olisiko hyviä vinkkejä missä kannattaa käydä? Ollaan vaan pari päivää joten moneen paikkaan ei ehdi.

Kiitos!!!
2768
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Konventa Seta on aivan mahtava hotelli loistavalla paikalla vanhassa kaupungissa. Suosittelen lämpimästi. Toisesta hotellista en tiedä.

Äänestä

Konventa Setasta 100 metrin päässä on pieni Vecriga-hotelli. Konventassa ei liene mitään vikaa, naapurimme olivat siellä vuosi sitten. Me olimme samaan aikaan Vecrigassa, joka on rakennettu 1700-luvulta peräisin olevaan rakennukseen, on omaleimainen, siisti yms., sijaitsee kapealla kujalla vanhassa kaupungissa. Liikenne ei siis rasita.
Olimme tosi tyytyväisiä 3-hengen ullakkohuoneeseemme ( oma kylppäri, tietenkin).
Kuljimme lentokentältä vanhaan kaupunkiin lentokenttäbussilla. Olimme omatoimimatkalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Riika kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia Riikan hotelleista Avitar ja Konventa Seta?

Ollaan menossa joulukuussa omatoimimatkailijoina ja kiinnostaisi tietää onko nuo hotellit asiallisia?

Olisiko hyviä vinkkejä missä kannattaa käydä? Ollaan vaan pari päivää joten moneen paikkaan ei ehdi.

Kiitos!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu