Kotirauhan häiritseminen on paljon suurempi rikos, kuin kiroileminen! BB talo on nyt asukkaiden koti, kaikkien, eikä vaan näitten kasvattamattomie kakaroiden! Siksi Jenna ja muut toisten yöunta jatkuvasti häiritsevät ulos kokonaan, tai kivikolle!
On se kumma, jos näin ei tapahdu, ja itkuraivareilla saa käyttäytyä miten vain!
Ei kuitenkaan näille häiritsijöille sitä iloa, että joku miehistä lähtee turvaksi!
On se kumma, jos näin ei tapahdu, ja itkuraivareilla saa käyttäytyä miten vain!
Ei kuitenkaan näille häiritsijöille sitä iloa, että joku miehistä lähtee turvaksi!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Totta! Kotirauhan häirintä on OIKEASTIKIN rikos! Nyt jos ei tuu rankkua, niin joku tässä mättää! Johan tässä opetetaan lakia rikkomaan, ja ettei toisita tarvitse välittää!!?? Ohjelmaa katselee paljon nuoria, onko tämä hyvää opetusta! Kivikolle kaikki yöllä meuhkaajat!
Myös uhkailu on lakiin kirjattu rikos.
Laiton uhkaus
Mikäli henkilö nostaa aseen toista vastaan tai muulla tavoin uhkaa toista rikoksella sellaisissa olosuhteissa, että uhatulla on perusteltu syy omasta tai toisen puolesta pelätä henkilökohtaisen turvallisuuden tai omaisuuden olevan vakavassa vaarassa, katsotaan hänen syyllistyvän laittomaan uhkaukseen. Laittomasta uhkauksesta tuomitaan sakkoa tai vankeutta enintään kaksi vuotta.
Virallinen syyttäjä ei saa nostaa syytettä laittomasta uhkauksesta, ellei asianomistaja ilmoita sitä syytteeseen pantavaksi tai ellei laittoman uhkauksen tai pakottamisen tekemiseen ole käytetty hengenvaarallista välinettä
taikka ellei erittäin tärkeä yleinen etu vaadi syytteen nostamista.
BB...Huom viimeinen rivi
Julkisuutta kaipaavat yölläkin, meuhkaavat ja kiljuvat, koska kamerat on läsnä!! Rangaistukset nyt käytäntöön!!!!!!!!!!!!