Voimistani...

Moi! Olenko teistä Wicca? Osaan nähkääs tehdä
"loitsuja" ja muuta sellaista. Esim. Minulla
on voimia. Kun ajattelen jotain esinettä se laijuu
luokseni. Pystyn myös haihtumaan paikalta ja ilmestymään johonkin muualle jos tahdon. Ja sitten vielä, pystyn ns. siirtämään esineitä ja
ihmisiä tieltäni pois. Tämä on minusta uskomatonta
mutta totta. Ette varmaan usko, mutta oma on
asianne. Jos uskotte, niin kertokaa joitain neuvoja miten voisin harjoittaa omia voimiani
tai miten niistä voisi olla hyötyä? Kiitos jo
etukäteen.
11968
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

En usko ennenkuin näen. Puhut potaskaa.

Äänestä
  • No, oma on asiasi. Kaikkea ei aina voi uskoa.

    Äänestä

Kukaan täysjärkinen ei kyl tota uskois ellei ite näkis. Ja wicca on USKONTO.

Äänestä

Tähän kyllä pitäisi jonkin minua viisaamman antaa mielipiteensä, mutta koska sellaista ei veilä ole tullut, voin kai sanoa sanasen.

Wicca on uskonto. Sillä mihin sinä pystyt (tai väität pystyväsi) ei välttämättä ole tekemistä uskonnon kanssa. Voisithan (?) sinä kyetä tuohon samaan vaikka olisit kristitty tai buddhalainen.

Äänestä

Taitaa olla koko viesti han vitsi vaan.

Äänestä

Sul on helppo mennä kauppaan ja ottaa tarvitsemasi ja sit vaan orbata pois paikalta! Säästyy rahaakin

Äänestä

Jos joku väittää olevansa wicca ja osaavansa loituja,niin hän ei ole wicca eikä osaa loitsuja.
Puolisoni on wicca.

Toisaalta:Jos olet,niin menehän skepsiksen haaste ottamaan vastaan:Jos onnistut väitteessäsi olet rikas noita sen jälkeen-ja me kaikki taatusti uskomme sinua.
Olethan tehnyt taikasi valvotuissa olosuhteissa

Äänestä

Kuten joku jo mainitsi, todistettujen yliluonnollisten ilmiöiden taitaja käärii sievoiset voitot.

Netissä on helppo puhua.

Mutta joka tapauksessa pitäisi nähdä ero siinä, mikä on ältsin siistiä ja mikä uskontoa.

Äänestä

Siis munkin on pakko sanoa tuohon kommentti. Kuulostaa ihan Star wars touhulta, varsinkin tuo tavaroiden siirtely ajatuksen voimalla, enkä todellakaan usko ennen kuin näen omin silmin! Eikä väittämäsi kyky tee sinusta wiccaa, sillä niinkuin on aijemminkin jo todettu wicca on uskonto eikä edellytä erikoiskykyjä, ainoastaa uskoa tiettyihin perusasioihin...

Äänestä

Jos TODELLAKIN osaat taikoa ja muuta sellaista niin paras keino on harjottaa niitä voimia jossakin suljetussa huoneessa ja joihinki vanhoihin esineisiin (jotka eivät merkitse sinulle mitään)!!!

Äänestä

Säälittävää. Joku 4 luokkalainen kakara kerjää huomiota netissä--Vielpä huonoimmalla tavalla kuin mahdollista!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wicca(ko?) kirjoitti:

Moi! Olenko teistä Wicca? Osaan nähkääs tehdä
"loitsuja" ja muuta sellaista. Esim. Minulla
on voimia. Kun ajattelen jotain esinettä se laijuu
luokseni. Pystyn myös haihtumaan paikalta ja ilmestymään johonkin muualle jos tahdon. Ja sitten vielä, pystyn ns. siirtämään esineitä ja
ihmisiä tieltäni pois. Tämä on minusta uskomatonta
mutta totta. Ette varmaan usko, mutta oma on
asianne. Jos uskotte, niin kertokaa joitain neuvoja miten voisin harjoittaa omia voimiani
tai miten niistä voisi olla hyötyä? Kiitos jo
etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu