Sagamar seitsemän

Rikkaus?

Muutokset 3kk? 6kk? Mitä näet niin kerro kotiasiat/ihmissuhteet sekä miesasia?
Sieltä voi nousta ihan mitä vain maan ja taivaan väliltä. Kuljen eteenpäin tuli mitä tuli. Toiveita minulla on paljonkin.

5

148

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kotiasiat 3 kk; annat jonkun tilanteen vähän olla tekemättä kun on vaikeuksia siinä, 6kk; pikkuhiljaa lähtee jokin käyntiin mutta asiat ovat pitkänajan suunnitelmia.

      Ihmissuhteet 3 kk: jokin voi olla hankalaa, puutteita tai vaikeutta kommunikoida, on odotettava kärsivällisesti tilanteessa kun tulevaisuuden suunnitelmat ovat vähän hukassa vielä. 6 kk: uudet tehtävät ovat käsillä mitkä tuovat elämäniloa; totuus tulee esiin, asiat ovat selkeitä, mahdollisesti viivästystä tai pelkoa kun on jotain uutta valintaa elämässä, ja siitä eteenpäin niin otat tämän mahdollisuuden vastaan mikä tulee tiellesi, olisikohan siis uusi mies kyseessä?

      Miesasia 3 kk, sopeutumista elämäntilanteisiin tai johdatukseen, näkyviä tuloksia kun asiat hoidetaan, koetukset voitetaan ja sitä kautta kehittyy, vähän yksi asia kerrallaan eteenpäin. 6 kk; onnea ja yhteisiä tavoitteita missä on tehtävä täyskäännös tai mihin sisältyy esteitä. Vanhoihin kaavoihin on helppo jäädä ja joskus on murrettava ne jotta pääsee eteenpäin.

      • Rikkaus?

        Kysyn vielä mitä näkyy työasiaani? Muuttuko asuinkuviot?
        .....olisikohan siis uusi mies kyseessä?? Ei tule uutta miestä koska kiltti mies on vienyt sydämeni jo kauan sitten. Et nähnyt häntä?


    • Silloin on kysymyksessä se mies mikä sinulla on mutta kysymyksessä voi olla ainoastaan elämän turvallisuus ja entistä paremmat olot.
      Työkuviot: Elämän kuviot muuttumassa missä katsoo tilannetta, ehkä tunnetta olla yksin kaiken keskellä mutta on odotettava jotain kun tilanteelle ei voi mitään tehdä. Koetusten kautta uutta voimaa, juuri nyt lähinnä työtä ilman tulosta, jokin suunnitelma ei ole valmis tai tuntuu aika vaikealta saavuttaa. Jokin asia tässä puolen vuoden sisällä ei tuota vielä näkyviä tuloksia mutta uusi energia elämään tai uusi alku on kyllä tulossa. Asuinkuviot; jokin täysosuma/iloinen tapahtuma tulee tähän ja tilannetta rakennetaan eteenpäin, asuinkuviot muuttuvat myöhemmin, elämä antaa uusia tuulia, jotain hienoa ja ainutlaatuista voitetaan, ponnistukset tuovat runsaan sadon.

      • Rikkaus?

        Kiitos hyvästä vastauksestasi:) Tuohon asuinkuvioon vielä kysyn mitä näit: täysosuma/iloinen tapahtuma tulee tähän ja tilannetta rakennetaan eteenpäin,...asuinkuviot muuttuvat myöhemmin mutta mikä vuodenaika? Muuttuuko asiat iloisempaan suuntaan jo tänävuonna koska ulospääsyä olen hakenut tähän pattitilanteeseeni jossa nyt olen/ollaan.
        ....uusi energia elämään tai uusi alku on kyllä tulossa. Mitä muutoksia on tulossa kun näit uuden alun/uuden energian?


      • Rikkaus? kirjoitti:

        Kiitos hyvästä vastauksestasi:) Tuohon asuinkuvioon vielä kysyn mitä näit: täysosuma/iloinen tapahtuma tulee tähän ja tilannetta rakennetaan eteenpäin,...asuinkuviot muuttuvat myöhemmin mutta mikä vuodenaika? Muuttuuko asiat iloisempaan suuntaan jo tänävuonna koska ulospääsyä olen hakenut tähän pattitilanteeseeni jossa nyt olen/ollaan.
        ....uusi energia elämään tai uusi alku on kyllä tulossa. Mitä muutoksia on tulossa kun näit uuden alun/uuden energian?

        Asuinkuviot ovat suotuisimmillaan keväällä kun jaoin ensi vuoden neljään osaan, en kuitenkaan osaa sanoa selkeämmin, mutta alkuvuosi on näköjään tilanteeseen paneutumista ja haluat todella muutosta ja murtaa lävitse, vuoden toinen osa on innostavaa aikaa jolloin elät jossain unelmassa ja toteutat sitä, näkyy myös matka (muutto?) tai mennä ongelman ylitse asiassa mutta uusille vesille kuitenkin, molempiin sekä muutto- ja asuntokysymykseeni sain syksyyn samaa näissä molemmissa eli jotain hienoa on mihin keskityt, jos suunnittelet täällä kauniimpaa kotia ja keskityt sisustuspuoleen niin en ihmettelisi sitä. Muutto ei ole mahdollista kuitenkaan ennen kevättä; on vähän turhaa yritystä, mahdollisesti turhuuden tai epäonnistumisen tunnetta ilmassa kun haluaa eteenpäin ja on vaarassa menettää se mitä haluaa.
        Otan lisäkortteja tähän uuteen energiaan/alkuun ja saan että se liittyy asiaan että teet oman mielen mukaan jotta säästyt joltain asialta mikä on tuntunut raskaalta elämässä, ja kun katson mihin niin liittyen ihmissuhteisiin saan kohtalon kortin mikä on ehdottomasti paras kortti joka vaikuttaa positiivisesti ja tulee antamaan sinulle muutoksen elämään, ehkä teet jotain elämässäsi mikä liittyy hankkeisiin jossa vaikutat ihmisten kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1818
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      126
      831
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      123
      647
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      578
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      89
      551
    6. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      540
    7. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      531
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      62
      495
    10. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      267
      470
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      34
      453
    13. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      8
      436
    14. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      31
      425
    15. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    16. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      415
    17. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      409
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      406
    19. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      396
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      6
      385
    Aihe