Minulla on tehokas tietokone, mutta en keksi paljoa tekemistä tällä. Tässä listani mitä teen tietokoneellani:
- Pelaan autopelejä ja simulaattoreita Xbox360 ohjaimella
- Keskustelen kavereiden kanssa Skype ohjelmalla
- Selaan nettiä (tähän käytän Google Chrome selainta)
- Murobbs.plaza.fi
- Suomi24.fi
- Tori.fi
- Sähköposti
- Iltalehti.fi
- Huuto.net
- Google maps street view (tällä on kiva tutkia paikkoja)
Siinä olikin nettisivut mitä selailen, hyvin vähän niitä on :(
Tiedän että tietokoneella pystyy tekemään kaikenlaista, mutta on vaikea keksiä uusia ohjelmia, pelejä ja nettisivuja...
Olisi erittäin mukavaa jos jakaisitte käyttämänne ojelmat ja nettisivut tähän, ehkä minä ja moni muukin saisi enemmän viihdykettä, kiitos.
Tekemistä tietokoneella
6
56
Vastaukset
- Ohjelmia.
Kuvankäsittely, videoeditointi, musiikinteko.
(Photoshop, Gimp, Pinnacle Studio, Premiere Elements, Cakewalk Sonar x3, Fl Studio) - Mitä kaikkea?
Kiitos viestistäsi. Kokeilin musiikinteko ohjelmia, kiva idea mutta hurjan vaikeita ohjelmia.
Jaksaisiko muutkin vaivautua kirjoittamaan mitä tekevät tietokoneillaan, mitä enemmän tekstiä, sitä paremmat mahdollisuudet meillä muilla on saada viihdykettä.- Ohjelmia.
Kokeile Fl studiota jos musiikista kiinnostut, siinä on aloittelijasta ammattilaiseen mahdollisuuksia ja You Tube pullollaan ohjeita.
Sillä onnistuu konemusiikinteko myös jos ei halua itse soittaa instrumentteja.
Ilmainen demo on imagelinen sivulla ladattavana. - Mitä kaikkea?
Ohjelmia. kirjoitti:
Kokeile Fl studiota jos musiikista kiinnostut, siinä on aloittelijasta ammattilaiseen mahdollisuuksia ja You Tube pullollaan ohjeita.
Sillä onnistuu konemusiikinteko myös jos ei halua itse soittaa instrumentteja.
Ilmainen demo on imagelinen sivulla ladattavana.Kokeilin jo, ei ollut minun juttuni. Kiitos kuitenkin.
Lisää viestejä kiitos.
- huhhuhtt
Aloita opettelemalla ohjelmointia ja tekeen jotain yksinkertaisia pelejä.
Piirrä piirtopöydällä.
Onhan noita asioita mitä voi tehdä koneella.
Suurin ongelma on että se kone on vain työkalu, johon on opeteltava erikseen osaamisalueet, kuten Photoshopin käyttö. Ohjelmiakin saa vaikka mitä mutta ne täytyy opetella.- Mitä kaikkea?
Ohjelmointi/pelien teko ei myöskään ole minun juttuni, kiitos kuitenkin ehdotuksesta.
Kiinnostaisi nettisivut mitä selailette.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seiska: Sofia Belorf haki terapeutilta apua - Avautuu Stefan Thermanista: "Räjähdysherkkä ilotulite"
Sofia Belórf avautuu miesystäviensä Stefan Thermanin ja Niko Ranta-ahon yhteisistä piirteistä Seiskalle. Therman heitti Sofian tavarat ulos ikkunasta965018Raju tilitys Stefan T, nyt aloitti Sofia haukkumiset ja käy terapiassa.
Siitä nähtiin taas, Sofia alkoi heti syyttelyt ja kaikki kertonut Seiskassa,ei osannut tätäkään nainen pitää suutaan kiinni erosta.3973379Rane lähettää terveisiä Sofialle ja Stefulle instassa
Case: 2020-luvun Matti ja Mervi Näiden kahden sankarin elämään en ole liittynyt enää pariin vuoteen. Olen vankilaan asti kuullut mitä hurjimpia tarino2141345Sofian piti taas matkia Martina ja ostaa samanlainen nahkatakki.
Miksi seuraa Martina ja pukeutuu ja ostaa samoja vaatteita, on kuin kiusan tekoa .?152847Millä vitun mandaatilla Sanna Marin
Menee Ukrainaan heilumaan, sehän antaa Venäjälle, lisäsyyn operoida Suomeenkin?! :x304825Ukrainalaiset varastivat kaikki ruoat
Olimme leipäjonossa, kuten ennen eläkepäivää muutenkin. Oli jo hyvissä ajoin Ukrainan pojat tulleet. Kun ovet aukesivat, niin kaksin käsin kantoivat173743Vanhemmalle södelle naiselle
Olithan ihan mukava, ei siinä mitään mutta pysy jo kauempana minusta. Sydämeni kuuluu nyt naiselle joka voisi ikänsä puolesta olla sinun oma tyttäresi69686- 27683
- 48652