Onko joku teistä sattumoisin hankkinut venäläisen vaimon netin kautta?
tässä jenkki-linkki naisista:http://www.loveme.com/index1.shtml
Kunhan vain uteliaisuuttani kyselen :)
tässä jenkki-linkki naisista:http://www.loveme.com/index1.shtml
Kunhan vain uteliaisuuttani kyselen :)
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.loveme.com/index1.shtml
Viipuristakin löytyy vaimonvälitys-firma.
Osoite on: www.friends.vbg.ru
Joo, miten voisi ottaa kontaktia jo Suomessa asuviin itäblokin naisiin?
Osaan venäjää ja haluaisin kirjoitella ja tutustua tällä tapaa.
Voitaisiinko pitää tämä palsta ihan venäjän matkailuun liittyvänä palstana. Näitä venäläisten vaimojen haku-juttuja on ihan riittävästi "monikulttuuriset suhteet"-palstalla.
Ei vedetä näitä orjakauppa-keskusteluja tänne, pliis!!!!!
tuttavillani on monella ihan käypänen venäläinen vaimo.miksei se kuulu juuri tälle palstalle,ainakin jos siihen ei liity mitään pornoon tai paritukseen liittyvää.olisi varsin mukavaa kuulla miten matkalla mummolassa esim.venäjällä on tapatunut.
pitää palstaa pelkästään matkailuun liittyvänä. Ajattele nyt hyvä ihminen, näistä viesteistä vain alle 20 prossaa liityy venäjän matkailuun.
suurin osa liityy vain löyhästi venäjään ja se on mielestäni tämän palstan rikkaus, kenelle tämä palsta on, sitä voitais joskus miettiä. Minusta tämä on miedän Venäjästä maasta ja kultuurista kiinnostuneiden foorumi.
Mitäs pahaa siinä jos joku hankkii netin välityksellä vaimon venäjältä, itse en näe siinä mitään kummallista. Katsos vidustaks sitä tietää mistä se vaimo tupsahtaa eteen.
Mulle se tupsahti 97/98 Plhanova 6 baarissa. Ja koska kesäkissaa ei jätetä, kimpassa on siitä asti oltu. Ja pojat muistakaa: Kesäkissaa ei oteta… TURHAN RA-JUSTIIII
Itse asiassa oltiin siihen aikaan kaverin kansa aika usein honey money baarissa vetää viinaksia. Mä kun olen tälläinen ujo maalais poika niin mä olin korviani myöten ihastunut yhteen baarin kaunottarista joka hellusteli jonkun sikäläisen rokkarin kanssa.
Sit niillä meni kerran välit poikki baarissa. Mä olin jostakin syystä sinä iltana vetänyt ihan kauheet nakit ja se muija oli käynyt hakee minua tanssiin (intensiivinen kuolaus palkiittiin...)Ja mä jurpo annoin sille kännissä pakit, tyyliin vituuks täällä teet... Kyllä vitutti kun kaveri aamulla kertoi siitä
Paras pontti kuitenkin oli, että 5 v sitten sain suomessa puhelin soiton kaveriltani joka käski avata TV kolmoselta. siellä meni dokumentti venäläisestä "deittipalvelusta" ja sama neito oli siinä ohjelmassa. Eli todistaa jälleen, että maailma on pyöreä.
Mutta täältä sitä puna huuli sorsaa ja riekon rintaa irtoo venäläisittäin
www.prasti-utkii.ru