Poliisi kykenemätön tehtäviinsä

Eivät ota laittomia istutuksia ja rangaistuksia kiinni, vaikka Suomen Laissa on laki panttivangin otosta. Luultavasti kukaan poliisi ei tehtäviinsä kykene.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun puhutaan pakkokeinolain mukaisesta kiinniotosta, voi se kohdistua vain ihmiseen. Istutuksia tai rangaistuksia ei voi ottaa kiinni. Enkä kyllä muutenkaan ymmärrä miten ne panttivangin ottamiseen liittyvät.

Ettei vain sinulta olisi pari muumia karannut laaksosta?

Äänestä

mahtavaa upeeta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kykenemätön kirjoitti:

Eivät ota laittomia istutuksia ja rangaistuksia kiinni, vaikka Suomen Laissa on laki panttivangin otosta. Luultavasti kukaan poliisi ei tehtäviinsä kykene.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu